Dwuletnia gwarancja w ciągnikach John Deere

Rynek ciągników w Polsce w pierwszych ośmiu miesiącach 2020 roku zanotował znaczny wzrost. Otóż według danych CEPiK w okresie styczeń-sierpień zarejestrowano o 28,7 proc. więcej nowych pojazdów niż w analogicznym okresie rok temu.

Co ciekawe, aż 61 proc. stanowią maszyny sprzedane przez producentów z pierwszej piątki zestawienia, co świadczy o tym, że rolnicy chętnie sięgają po maszyny o określonej renomie. Ale nie wszyscy.

Po pierwsze: wybierz ciągnik sprawdzonego producenta

– Maszyny marek premium mają zdecydowanie wyższą wartość na rynku wtórnym. Co równie ważne, decydując się na zakup maszyn czołowych producentów, obok produktu określonej, wysokiej jakości, otrzymujemy również wsparcie kompetentnego serwisu oraz dostęp do fachowców wysokiej klasy. Również wszystkie kwestie związane z opieką posprzedażową są na wysokim poziomie – mówi Bartosz Białas z John Deere Polska.

Po drugie: dłuższa gwarancja i opieka posprzedażowa

Zakup maszyny rolniczej poprzedzony zazwyczaj jest wnikliwą analizą. Jednym z ważnych czynników branych pod uwagę jest gwarancja.

– Dlatego też podjęliśmy decyzję o przedłużeniu gwarancji dla ciągników 7R, 8R, 8RT, 8RX, 9R, 9RT, 9RX na okres dwóch lat, co w tej branży jest czymś wyjątkowym. Nowa gwarancja dotyczy wszystkich podzespołów ciągnika, pomijając elementy eksploatacyjne, jak np. pióra wycieraczek, żarówki, opony itd. Co ważne już teraz do dwuletniej gwarancji dodatkowo klienci gratis otrzymują trzyletnią opiekę PowerGard Protection, która chroni kluczowe i najbardziej kosztowne komponenty maszyny, jak silnik, układ napędowy, układ kierowniczy i ramę. Dodatkowo rozszerzenie programu PowerGard do Protection Plus pozwala chronić również: układ hydrauliczny, elektrykę, stanowisko operatora – słowem: całą maszynę – mówi Mariusz Zieliński,  Aftermarket Sales manager John Deere Polska.

O ile dłuższa gwarancja i opieka posprzedażowa jest ważna z punktu widzenia ewentualnych awarii, to wsparcie serwisu jest kluczem do najefektywniejszego użytkowania ciągnika. To zaś pomoże utrzymać jego wartość na wysokim poziomie.

– Program PowerGard zdejmuje z rolnika koszty naprawy, konserwacji. Każda rzecz, która odbiega od normy, z definicji wymaga wymiany – dodaje Mariusz Zieliński.

Po trzecie: odpowiednia eksploatacja

Istotną składową kosztów posiadania ciągnika, obok spadku wartości wynikającego z upływu czasu, jest zużycie płynów eksploatacyjnych, np. olejów.

– Wykorzystanie olejów wysokiej jakości ma znaczny wpływ nie tylko na sprawność maszyny, ale też na koszty wynikające z ewentualnego jej serwisowania. Oleje silnikowe dostarczane przez John Deere gwarantują bezawaryjną pracę silnika przez 750 godzin, podczas gdy standardowo w przypadku konkurencyjnych płynów jest to ok. 500 godzin. Ponadto nasz płyn chłodzący można wymieniać co 6 lat, podczas gdy w przypadku innych płynów ten okres wynosi 3 lata. Z kolei w skrzyni biegów zastosowaliśmy olej Hygard, który wystarcza wymieniać co 1500 godzin (standardowo 750-1000). W praktyce stosowanie płynów eksploatacyjnych polecanych przez producenta oznacza zdecydowanie rzadsze przeglądy – mówi Mariusz Zieliński, John Deere Polska.

Oczywiście wynik ten jest uzależniony od innych czynników, jak jakość: paliwa, filtrów i przy założeniu, że maszyna pracuje w warunkach zbliżonych do normalnych, a nie ekstremalnie trudnych.

Po czwarte: zużycie paliwa

Rentowność codziennej pracy oraz ostateczna opinia dotycząca użytkowania ciągnika uzależniona jest od wielu czynników, ale też zużycia paliwa. Im maszyna mniej pali, tym bardziej opłacalny jest biznes. Dlatego też John Deere postanowił swoim klientom zagwarantować odpowiedni poziom spalania w ramach programu Gwarancja Spalania.

– Niezależnie od tego, czy rolnik zużyje więcej, czy mniej paliwa od normy podanej przez producenta, dostanie pieniądze. Jeżeli mniej – dwa razy tyle, ile wynosi różnica, jeżeli więcej – płacimy jednokrotność różnicy – dodaje Mariusz Zieliński.

Wybór ciągnika ze średniego segmentu – na co zwrócić uwagę?

Co ważne, każda maszyna biorąca udział w programie jest połączona za pomocą JD Link, dzięki czemu można określić zużycie paliwa w pracy polowej jak i w transporcie. Pierwsi klienci już z tytułu tego programu otrzymali zwroty, np. Adam Nisiewicz z powiatu braniewskiego, który zakupił traktor John Deere 7290R. Pan Adam może cieszyć się rekompensatą ponad 1 000 zł z uwagi na wypracowane spalanie niższe niż fabrycznie ustalone.

Po piąte: serwisowana maszyna trzyma wartość

Maszyna serwisowana od A do Z jest przy odsprzedaży droższa niż nieserwisowana. Pięcioletni serwisowany ciągnik John Deere ma wartość powyżej 50% ceny nowego, według niektórych obliczeń nawet 60% przy założeniu pracy na poziomie 1000-1500 godzin rocznie.

– Według naszych kalkulacji koszty eksploatacji ciągnika 8400R na każdą godzinę są o 14 proc. niższe niż dla maszyny konkurencyjnej tej samej klasy. Zakładając pracę maszyny na poziomie 1000 godzin rocznie po 5 latach koszty zużycia płynów (paliwo, adblue) są o 10 proc. niższe. Łącznie różnica wynikająca z utraty wartości maszyny, odpowiedniej obsługi i zużycia paliwa mogą przekroczyć 200 000 tys. zł – podsumowuje Bartosz Białas.

Źródło i fot.: John Deere

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,532ObserwującyObserwuj
5,440SubskrybującySubskrybuj

Grzegorz Puda: Pandemia nie osłabiła pozycji polskiego rolnictwa

Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami rolno-spożywczymi nie załamał się. W ubiegłym roku odnotowano 7% wzrost wartości eksportu, w stosunku do roku...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE