Dziś kolejna odsłona rolniczych protestów. Posłowie szykujcie się na odwiedziny. Będą prezenty!

Dziś 4 kwietnia 2024 r odbędzie się kolejna, skoordynowana akcja protestacyjna rolników. Tym razem swoje działania rolnicy skoncentrują na wizytach w biurach poselskich, senatorskich oraz biurach europosłów.  Planują przed biurami posłów i senatorów zostawić snopki słomy i obornik oraz okleić okna i drzwi żółtymi kartkami.

Obornik i gnojowica pod biurami poselskimi

Odwiedzając biura Posłów i Senatorów rolnicy postarają się osobiście wyjaśnić jakie są powody trwających protestów. Wizytom towarzyszyć będzie przekazanie “spersonalizowanych prezentów”. Parlamentarzyści otrzymują paczkę, składającą się z obornika oraz gnojowicy, jako symbol tego co obecnie zostaje, jako wartość dodana, z całej prowadzonej przez rolników produkcji.

Rolnicy z Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników podkreślają, że od ponad dwóch miesięcy trwa Ogólnopolski Protest Rolników –  na niespotykaną dotąd skalę, rolnicy zjednoczyli się i wspólnie starają się walczyć o przyszłość polskiego rolnictwa oraz o bezpieczeństwo całego, polskiego, społeczeństwa.

Jak mówi Damian Murawiec, koordynator protestów z woj.warmińsko-mazurskiego: “Niestety nie wszystkim podoba się to, że jako grupa społeczna, ośmielamy się tak mocno bronić swoich praw. Wiele środowisk stara się wykorzystać działania  rolników do prowadzenia swoich politycznych sporów. Inni dezinformują i manipulują przekazem, na temat tego co powoduje, że jesteśmy zdesperowani walczyć o realizację naszych postulatów, w każdy możliwy i dozwolony prawnie sposób.”

Przypomnijmy, że od początku trwania protestów, rolnicy jasno określają swoje oczekiwania dotyczące:
1. Rozwiązania problemów nadmiernego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych.
2. Domagania się  wycofania przepisów związanych z tzw. Nowym Zielonym Ładem
3. Sprzeciwu dot. ograniczania chowu i hodowli zwierząt oraz konieczności podjęcia działań na rzecz odbudowy i rozwoju produkcji zwierzęcej w Polsce


Jak mówi Emil Mieczaj- koordynator protestów z woj. zachodniopomorskiego: “Rolnictwo, jest strategicznie ważnym sektorem polskiej gospodarki. Szczególnie teraz, w tak niestabilnych geopolitycznie czasach wszyscy powinniśmy skupić się na pracy na rzecz zabezpieczenia i utrzymania bezpieczeństwa żywnościowego naszego państwa.  Jako rolnicy, czujemy ciężar odpowiedzialności jaki na nas ciąży i jednocześnie to od Państwa – Posłów na Sejm RP, od Senatorów oraz Posłów do Parlamentu Europejskiego – będziemy wymagać odpowiedzialnego spojrzenia na polskie rolnictwo”.

Protesty nie ustaną!


Rolnicy jasno deklarujemy pełną współpracę, ale jednocześnie informują, że do momentu wprowadzenia rozwiązań realizujących postulaty, organizowane przez nich manifestacje, protesty, blokady i inne formy wyrażania sprzeciwu – nie ustaną.

Kolejne działania rolników ukierunkowane będą na dotarcie do całego społeczeństwa z informacjami na temat tego, jakie skutki dla nich będzie miało wprowadzenie nowego zielonego ładu.

Jak dodaje Damian Murawiec- „Rolnicy walczą o znacznie więcej niż o swoje gospodarstwa. Walczą o cale spoleczeństwo. Liczymy na to, że ludzie w coraz bardziej świadomy sposób będą patrzeć na to jakie są realne skutki forsowanego klimatycznego szaleństwa”.

AM/Redakcja AgroNews
Fot FB Dariusz Ciochanowski

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics