Embargo na ukraińskie produkty rolne powinno być rozszerzone

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, w rozmowie w RMF FM stwierdził, że embargo na import ukraińskich produktów spożywczych powinno być rozszerzone.

Jego zdaniem, oprócz zbóż, zakaz powinien objąć także owoce miękkie i miód. Kosiniak-Kamysz uważa, że niekontrolowany napływ zboża narazi konsumentów na niebezpieczeństwo oraz przyczyni się do upadku polskich rolników. Mimo decyzji Brukseli, rząd Polski zapowiedział utrzymanie zakazu importu zboża z Ukrainy. Prowadzący rozmowę zapytał szefa PSL, czy Polska dobrze postępuje podtrzymując embargo. Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że embargo powinno być rozszerzone na inne produkty rolno-spożywcze, nawet bez zgody Unii Europejskiej.

Jeśli politycy nie będą w stanie przeforsować tego w UE, to okażą swoją słabość – dodał prezes PSL.

Jeżeli doprowadzimy znów do niekontrolowanego napływu zboża, a ktoś jeszcze je nazwie w sposób przestępczy „zbożem technicznym”, (…) i znów narazi na szwank i niebezpieczeństwo konsumentów, a na upadek i bankructwo polskich rolników, to przeciwdziała bezpieczeństwu żywnościowemu, a my za to bezpieczeństwo żywnościowe jako PSL chcemy odpowiadać i wiemy, jak to zrobić – zapewnił Kosiniak-Kamysz. 

ŹródłoL Radio RMF FM

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics