Europejskie Forum Rolnicze: debata z udziałem komisarza UE ds. rolnictwa

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w dniach 20-21 marca 2020 w Centrum G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Wydarzenie tradycyjnie już rozpocznie debata nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE z udziałem m.in. komisarza UE ds. rolnictwa i obszarów wiejskich. Portal AgroNews.com.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Europejskie Forum Rolnicze, Janusz Wojciechowski, Jan Krzysztof Ardanowski

Jednym z najważniejszych problemów, z jakim zmierzą się polscy oraz europejscy rolnicy w 2020 roku, jest przygotowanie się na zmiany planowane we Wspólnej Polityce Rolnej (WPR). W ramach budżetu na lata 2021 – 2027 Komisja Europejska zaproponowała modyfikację oraz uproszczenie procedur WPR, ale przede wszystkim zmniejszenie budżetu oraz przebudowę instrumentów finansowych kierowanych do rolników. Zmienią się również priorytety samej WPR – na znaczeniu zyska m.in. potrzeba dostosowania rolnictwa i produkcji rolnej do zmieniających się wymogów środowiskowych i klimatycznych.

Wspólna Polityka Rolna UE w nowej perspektywie budżetowej

Już po raz kolejny kwestia wyzwań stojących przed rolnictwem w UE będzie głównym tematem dyskusji inaugurującej Europejskie Forum Rolnicze. W debacie pt. „Wspólna Polityka Rolna UE w nowej perspektywie budżetowej” głos zabiorą m.in.: Janusz Wojciechowski – Komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Norbert Lins – Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim oraz przedstawiciele resortów rolnictwa z krajów Unii Europejskiej.

– Do debaty otwierającej tegoroczne Forum zaprosiliśmy polityków współdecydujących o finalnym kształcie Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021 – 2027. W ramach dyskusji chcemy poznać odpowiedzi na pytania dotyczące zmian planowanych przez Komisję Europejską, ale także ich konsekwencji, z którymi już wkrótce przyjdzie się zmierzyć polskim rolnikom – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.

Europejskie Forum Rolnicze 2020 – najważniejsze wydarzenia

W ramach Forum, oprócz dyskusji o Wspólnej Polityce Rolnej, zaplanowano również m.in. debaty obejmujące najważniejsze zagadnienia dot. rolnictwa i produkcji rolno-spożywczej w 2020 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. problematyka zarządzania zasobami wodnymi w rolnictwie w obliczu zmian klimatycznych, szanse i zagrożenia, jakie niesie za sobą Rolnictwo 4.0., a także najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie ochrony roślin oraz szanse dla producentów i przetwórców rolnych wynikające z otwierających się rynków wschodnich.

Dyskusjom w ramach III. edycji Forum będą towarzyszyć prezentacje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko, a także jej finansowania oraz obniżania kosztów. Swoje produkty i usługi przedstawią, m.in. producenci nasion rolniczych, hodowcy bydła i trzody, dostawcy usług i sprzętu dla rolnictwa, firmy z sektora finansów i ubezpieczeń, paliw oraz branży nawozowo-chemicznej, w tym m.in. KWS Polska (Partner Główny Forum) oraz Partnerzy Forum: Chemirol, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”, Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS), Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców (PFPŻ ZP), Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Wśród wystawców Forum znajdą się również, m.in.: Biopharmacotech, Krajowa Spółka Cukrowa SA, OSM Koło, MZURI-AGRO oraz SHiUZ Bydgoszcz.

Europejskie Forum Rolnicze 2020. Znamy tematy najważniejszych debat

Rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze zakończy się 16 marca

Aby wziąć udział w Europejskim Forum Rolniczym należy zarejestrować się przez stronę internetową www.forum-jasionka.pl. Udział w Forum jest bezpłatny. Wejściówki dla uczestników będzie można odebrać w rejestracji bezpośrednio przed rozpoczęciem Forum.

Europejskie Forum Rolnicze 2020 odbędzie się w dn. 20-21 marca 2020 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa. Więcej szczegółów: www.forum-jasionka.pl

Patronat honorowy nad Europejskim Forum Rolniczym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jan Krzysztof Ardanowski oraz Minister Cyfryzacji – Marek Zagórski. Partnerem regionalnym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

Redakcja AgroNews, fot. EFR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,359ObserwującyObserwuj
5,460SubskrybującySubskrybuj

Prezydent podpisał ustawę o wstrzymaniu sprzedaży ziemi państwowej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawą o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu. Ustawa przedłuża zakaz sprzedaży państwowej ziemi o 5 lat do 30...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE