Gwałtowne spadki zbóż i oleistych

Szansa na przełom w rozmowach pokojowych między Moskwą i Kijowem doprowadziła do dużej przeceny kontraktów na zboża i oleiste. Jednocześnie euforia zapanowała na rynkach akcji. Rosjanie wycofują swoje wojska z okolic Kijowa, ale za cel biorą wschodnią i południową część Ukrainy. Agresor uświadomił sobie, że nie jest w stanie przejąć kontroli nad stolicą Ukrainy, a tym samym zainstalować tam swojego rządu.

Jednak dopóki nie zostanie osiągnięte porozumienie pokojowe zmienność na rynku będzie nadal duża. Dla Ukrainy kluczowym zadaniem jest obrona terytoriów nad morzem Azowskim i Czarnym z racji leżących tam portów, które przed inwazją rosyjską wysyłały 4-5 mln ton zbóż miesięcznie.

W tej chwili trudno jest przewidzieć wielkość strat w zasiewach i przyszłych zbiorach na Ukrainie, ale zapewne będą one duże.

W miniony piątek Rosja obiecała otworzyć korytarz humanitarny dla 67 statków z 15 krajów cumujących w ukraińskich portach.

W czwartek poznamy ważne dla notowań raporty z USA. Pierwszy pokaże stan krajowych zapasów zbóż i soi, a drugi pierwsze prognozy zasiewów.

Źródło:
Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE