Hodowcy świń pod kreską: Duże przeceny na rynku wieprzowiny

Polscy producenci tuczników nie mają powodów do radości. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni doszło do dużej przeceny żywca wieprzowego. Cena krajowych tuczników w kasie E spadła poniżej 9 zł/kg.

Hodowcy świń pod kreską: Duże przeceny na rynku wieprzowiny

W notowaniach ISN w Holandii, Belgii, Danii, Hiszpanii i Austrii w ubiegłym tygodniu cena pozostała niezmieniona. Było to następstwem braku ruchów cenowych w niemieckich notowaniach niemieckich VEZG, które od siedmiu tygodni pozostają bez zmian na poziomie 2,10 €/kg (wbc). Unijny rynek wieprzowiny pozostaje zbilansowany. Zwiększony świąteczny popyt zaspokajany jest poprzez nieco wyższą podaż żywca oraz mniejszy eksport, którego nadwyżki pozostają na rynku unijnym. Widać to szczególnie po produktach pochodzących z Hiszpanii, które nie trafiły do Państwa Środka i są sprzedawane do krajów Europy Centralnej.

Nie pozostało to bez wpływu na rynek krajowy. Niski kurs euro do złotówki zachęca do importu wieprzowiny do Polski z krajów zachodnich. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni doszło do dużej przeceny żywca wieprzowego. Cena krajowych tuczników w kasie E spadła poniżej 9 zł/kg.

A. Dargiewicz | POLPIG

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics