Hypred ma nową fabrykę. Zamierza produkować 30 tys. ton rocznie

Produkcja na poziomie 30 tysięcy ton rocznie oraz dwukrotny wzrost sprzedaży do 2020 roku to założenia firmy Hypred na najbliższe pięć lat.

 

\"rolnictwo,
Uroczyste otwarcie fabryki
w Niepruszewie

16 kwietnia w Niepruszewie koło Poznania otwarto nową fabrykę firmy Hypred, jednej ze spółek francuskiej grupy Roullier. Budynek jest imponujący. Składa się z dwóch hal oraz magazynu przeznaczonego na miejsca paletowe. Wyposażenie jednej z hal stanowią wyłącznie elementy kwasoodporne, ponieważ będą tu wytwarzane preparaty na bazie nadtlenków.

W nowej fabryce Hypredu będą produkowane środki higieny dla przemysłu rolno-spożywczego, m.in. artykuły przeznaczone dla mleczarstwa, browarnictwa czy zakładów mięsnych.

Ciekawostką jest fakt, że w fabryce o tak dużych mocach przerobowych zatrudnione będzie tylko 8 osób. Wynika to z pełnej automatyzacji produkcji.

 

\"rolnictwo,
Agata Stolarska, prezes zarządu Hypred Polska

– Projekt fabryki powstał już kilka lat temu Czekaliśmy tylko na odpowiedni moment, by ruszyć z budową. Fabryka ta będzie produkować nie tylko na polski rynek. Ma także obsługiwać całą Europę Wschodnią i Centralną – w sumie 12 krajów – mówiła podczas otwarcia fabryki Agata Stolarska, prezes zarządu Hypred Polska.

Czytaj także:

Hyprazur – nowość w ofercie HYPRED Polska

Hypred prowadzi działalność w blisko 30 krajach, zarówno w Europie jak i na kontynencie amerykańskim. Dysponuje kilkoma zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. K. Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here