IJHARS skontrolował truskawki na targowiskach. Posypały się kary

Wojewódzcy inspektorzy JHARS przeprowadzili kontrole na 20 targowiskach i w 21 sklepach detalicznych. Kontrolą objęto łącznie 67 partii truskawek, w tym 32 partie sprzedawane na targowiskach oraz 35 partii w sklepach detalicznych – podaje Związek Sadowników.

IJHARS skontrolował truskawki na targowiskach. Posypały się kary

Niezgodności wykryto w 26 partiach truskawek w 20 podmiotach. Wykryte niezgodności dotyczące nieprawidłowego lub niepełnego oznakowania truskawek występowały głównie na targowiskach.

W toku kontroli ustalono że:

-23 partie truskawek nie posiadały informacji o klasie jakości,

-8 partii truskawek nie posiadało informacji o kraju pochodzenia,

– 1 partia truskawek, o masie 36 kg pochodząca z Hiszpanii, podlegała procederowi fałszowania informacji o kraju pochodzenia, ponieważ była sprzedawana jako truskawka z Polski.

W odniesieniu do zakwestionowanych partii stwierdzono jedną lub dwie z wyżej wyszczególnionych nieprawidłowości.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec skontrolowanych podmiotów, na obecną chwilę wszczęto 13 postępowań administracyjnych celem wymierzenia kar pieniężnych. Zastosowano również 2 grzywny w drodze mandatu karnego.

Zlecono także kontrolę doraźną w zakresie jakości handlowej owoców w Dolnośląskim Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu.

Źródło: polskiesadownictwo.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kopnął kota. Trafił do aresztu i czeka go sąd

Sprawne policyjne działania w połączeniu z dużym odzewem społeczeństwa i dobrą współpracą z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który kopnął siedzącego...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE