Izdebski zwołuje protest pod ministerstwem rolnictwa

Rolniczy OPZZ organizuje protest. Po falstarcie w Jasionce, rolnicy będą strajkować tym razem w Warszawie – przed siedzibą ministerstwa rolnictwa. Będą domagać się skutecznego zwalczenia wirusa ASF i dymisji ministra Jurgiela.

Pierwotnie protest był planowany na 23 marca w Jasionce, gdzie odbywało się Europejskie Forum Rolnicze. Jednak dzień przed strajkiem, przewodniczący Sławomir Izdebski podjął decyzję o jego odwołaniu. Teraz wyznaczył nową datę: 6 kwietnia.

– W godz. 11.00-12.00 wygłoszone zostaną przemówienia przedstawicieli organizacji rolniczych. Rolnicy przemaszerują na ul. Nowogrodzką przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Tam odbędzie się konferencja przewodniczącego Rolniczego OPZZ, Sławomira Izdebskiego i złożenie postulatów na ręce Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – informuje OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

 

Rolnicy mają przyjechać z transparentami, by protestować wobec  „całkowitej bezradności” ministra Jurgiela w walce z ASF i wobec braku wypłat odszkodowań dla hodowców świń. Zdaniem szefa tej organizacji Sławomira Izdebskiego polityka Jurgiela prowadzi do „nagminnej likwidacji” rodzinnych gospodarstw.

Konferencja prasowa przewodniczącego rolniczego OPZZ Sławomira Izdebskiego

 

Kamila Szałaj, fot. OPZZ RiOR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here