Jakie wsparcie dla rolnictwa ekologicznego?

Wsparcie rolnictwa ekologicznego w ramach programu rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013 – zakończyła się konferencja w Nowym Sączu.

\"\"

28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się jedna z większych konferencji dotyczących rolnictwa ekologicznego: ”Wsparcie rolnictwa ekologicznego w ramach programu rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013”. Organizatorem konferencji było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych ”Polska Ekologia” we współpracy z  jednostką certyfikującą Biocert Małopolska Sp. z o.o. Całe wydarzenie odbyło się z inicjatywy i w ścisłej współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do Nowego Sącza przyjechało blisko 300 ekologicznych rolników oraz przetwórców z rejonów Małopolski i Podkarpacia. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu ”Polska Ekologia”. Wszyscy przybyli goście mogli wysłuchać interesujących prelekcji i prezentacji, wziąć udział w żywych dyskusjach na temat rozwoju rynku oraz skosztować wyśmienitych produktów i potraw ekologicznych przygotowanych przez firmę Jasiołka oraz firmę Bracia Rudziks.
 
Główna tematyka konferencji objęła tematy z zakresu perspektyw rozwoju rolnictwa ekologicznego, procesów certyfikacji, sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw rolnych oraz oczekiwań przetwórców i dystrybutorów wobec rolników ekologicznych.
Spotkania tej rangi umożliwiają rolnikom nawiązanie nowych kontaktów, omówienie możliwości współpracy i wzajemnych inwestycji. Są także okazją do poszerzenie wiedzy z zakresu przepisów i wymogów dotyczących branży ekologicznej.

Zdaniem jednego z prelegentów: Grzegorza Maliszewskiego – Specjalisty ds. Marketingu w firmie Biofututro Trade Sp. z o.o. – ”Organizowanie spotkań o takim charakterze stwarza idealne warunki do rozmów, wymiany doświadczeń oraz zacieśniania kontaktów pomiędzy rolnikami, producentami i dystrybutorami w branży ekologicznej. Przekłada się to na poprawę komunikacji i lepsze zrozumienie wzajemnych potrzeb na dynamicznie rozwijającym się rynku. Nasza obecność na tego typu wydarzeniach stanowi dla Biofuturo idealną okazję do nawiązania długotrwałych i partnerskich relacji handlowych.

Redakcja AgroNews, fot. portal-prasowy.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here