Jest umowa handlowa między Wielką Brytanią a UE

W Wigilię, 24. grudnia Ursula von der Leyen oraz premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poinformowali o osiągnięciu porozumienia w sprawie przyszłej umowy handlowej między Unią Europejską a Wielką Brytanią.

Jest umowa handlowa między Wielką Brytanią a UE
Radość z podpisania porozumienia. Na zdjęciu Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii Fot.: Twitter @BorisJohnson

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen podczas konferencji prasowej podkreśliła, że wynegocjowana umowa jest sprawiedliwa i zrównoważona. Przyznała także, że droga do wypracowania porozumienia była trudna i długa, a pandemia koronawirusa nie ułatwiała całego procesu.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podczas konferencji podkreślał jak ważne było sfinalizowanie umowy o wolnym handlu między Wielką Brytanią a UE:  „To umowa, która zapewni ochronę miejsc pracy, a także pozwoli na sprzedaż brytyjskich towarów i komponentów na unijnym rynku bez ceł”.

Teraz umowa musi jeszcze zostać jednomyślnie ratyfikowana przez wszystkie państwa członkowskie UE. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie nowa umowa zacznie obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego, a więc wraz z początkiem 2021 roku. Od 1 stycznia stycznia Zjednoczone Królestwo przestanie należeć do unii celnej oraz jednolitego rynku.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Mięso drobiowe znów pojedzie do Hongkongu

Władze Hongkongu poinformowały Główny Inspektorat Weterynarii o wznowieniu od dnia 8 sierpnia 2022 r. rozpatrywania wniosków o import mięsa drobiowego (tuszek, elementów i podrobów) oraz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE