John Deere wprowadza największy model z dotychczasowych zaczepianych opryskiwaczy

Nowy opryskiwacz R975i firmy John Deere jest największym modelem zaczepianym spośród dotychczas wyprodukowanych przez firmę. Ta 7500-litrowa maszyna w 2022 roku dołączy do pozostałych z serii R900i, o pojemnościach zbiornika 4400, 5200 i 6200 litrów.

John Deere wprowadza największy model z dotychczasowych zaczepianych opryskiwaczy
John Deere wprowadza największy model z dotychczasowych zaczepianych opryskiwaczy

Tak jak pozostałe opryskiwacze z tej linii, nowy model będzie wyposażony w technologie rolnictwa precyzyjnego John Deere, umożliwiając klientom korzystanie z dodatkowych inteligentnych rozwiązań. Model R975i powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na bardziej pojemne zbiorniki i szersze belki, a także na większą dokładność, mniejsze zużycie środków ochrony roślin oraz większą wygodę przy napełnianiu i obsłudze opryskiwacza. Nowa, większa pojemność maszyny będzie dla rolników i usługodawców oznaczać, że będą mogli więcej czasu spędzić na opryskiwaniu pól, a tym samym osiągnąć większą produktywność, pokrywając opryskiem większy areał na jednym zbiorniku. Ponadto sprawdzony dwuobwodowy układ opryskowy PowrSpray pozwala skrócić czas napełniania, poprawia aplikację oprysku oraz zwiększa dokładność.

25-centymetrowy rozstaw dysz

Jako pierwsze spośród opryskiwaczy John Deere modele serii M900(i) oraz R900i będą opcjonalnie oferowane z 25-centymetrowym rozstawem dysz. Jest to rozwiązanie typu „On Centre” („pośrodku”), co oznacza, że między każdą parą korpusów dysz o rozstawie 50 cm na belce opryskowej umieszczana jest dodatkowa dysza. John Deere dodał też korpus dyszy z dodatkową dyszą na obu końcach belki, aby umożliwić pełne pokrycie i wyeliminować niedostateczną aplikację w okolicach końcach belki.

Wszystkie opryskiwacze zaczepiane będą mogły być wyposażane w opcje wprowadzone do serii R700i na rok 2021. Należy do nich indywidualne sterowanie dyszami, które ogranicza zjawisko nadmiernego lub niedostatecznego dawkowania, przyczyniając się do lepszej ochrony plonów, a jednocześnie obniżając nakłady finansowe. Sterowanie dyszami pozwala oszczędzić na produktach ochrony roślin kwotę sięgającą 6 EUR/ha* ponad to, co daje sterowanie sekcjami. Kolejnym elementem wyposażenia jest nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu. Zapobiega ono kontaktowi ze środkami ochrony roślin oraz ich rozlewanie, tak aby napełnianie opryskiwacza było bezpieczne dla środowiska oraz dla operatora.

Źródło: John Deere

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak ustrzec się przed zakupem nielegalnych środków ochrony roślin?

Ruszyła szósta edycja wspólnej kampanii edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Policji oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym, w...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics