Już niebawem 66. Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej w Warszawie!

Zootechnika to kluczowa dziedzina sektora rolno-spożywczego. Już w dniach 31 sierpnia – 4 września w Warszawie odbędzie się najważniejsze wydarzenie dla przedstawicieli tego sektora – 66. Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej. 

 

\"\"

 

Organizatorem Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Zootechniczne, które już po raz trzeci w historii jest gospodarzem wydarzenia – poprzednio w 1975 i 1998 roku. Patronami honorowymi są zaś wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski.

„Zjazd EAAP to ważne spotkanie świata zootechniki – naukowców i praktyków, przedstawicieli firm i organizacji branżowych, instytucji administracji publicznej. Udział w nim wezmą eksperci znani na arenie krajowe jak i międzynarodowej. O wadze tego wydarzenia świadczy rekordowa liczba uczestników – ponad 1100 osób z 52 krajów” – informuje prof. dr hab. Roman Niżnikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego.

Uczestnicy Zjazdu będą dyskutować na znaczące dla sektora tematy, promować doskonalenie produkcji zwierzęcej i wykorzystanie w praktyce osiągnieć nauki. Obrady będą się odbywać w ramach sesji organizowanych przez 9 komisji problemowych oraz kilku grup roboczych.

W trakcie 66. Zjazdu Europejskiej Federacji Zootechnicznej zorganizowane zostaną Dni Praktyki, w skład których wchodzą Międzynarodowe Forum Nauka – Praktyce oraz Krajowe Forum Nauka – Praktyce. Ich uczestnicy będą dyskutować między innymi na temat monitoringu stad bydła i trzody chlewnej czy selekcji genomowej.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prezentująca osiągnięcia polskiej hodowli, krajowe przedsiębiorstwa i organizacje branżowe.

Zwieńczeniem Zjazdu będą wyjazdy studyjne organizowane do wiodących ośrodków hodowlanych w Polsce.

Redakcja AgroNews objęła patronat medialny nad Zjazdem.

Więcej informacji: http://www.eaap2015.org/

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here