Kradli drzewa z Nadleśnictwa Kańczuga. Jaka kara ich czeka?

Kańczuccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali sprawców wyrębu i kradzieży drzewa należącego do Nadleśnictwa Kańczuga. To dwaj mężczyźni w wieku 43 i 47 lat. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Kradli drzewa z Nadleśnictwa Kańczuga. Jaka kara ich czeka?

W środę przed południem, funkcjonariusze Straży Leśnej, poinformowali policjantów, że na terenie lasów państwowych, w Nadleśnictwie Kańczuga, najprawdopodobniej dochodzi do kradzieży drzewa. Z przekazanych informacji wynikało, że część drzewa jest już pocięta na wałki, które są załadowane na jednoosiową przyczepę, przypiętą do ciągnika typu SAM.

Na miejsce udali się kańczuccy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zauważyli trzech mężczyzn, stojących przy ciągniku z drzewem. Wszyscy zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu przeworskiego, w wieku 38, 43 i 47 lat.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że związek z kradzieżą drzewa mają dwaj mężczyźni, trzeci z nich, 38-latek, jedynie udostępnił im ciągnik. Mężczyzna nie wiedział, że jest to nielegalny proceder. Po przesłuchaniu wrócił do domu.

Ukradli sześć sztuk drzewa – dwa jawory, dwa buki oraz dwa modrzewie

43-latek wspólnie z 47-latkiem ukradli sześć sztuk drzewa – dwa jawory, dwa buki oraz dwa modrzewie. Straty, na szkodę Skarbu Państwa, oszacowano na kwotę 3775 złotych. Mundurowi w całości odzyskali skradzione mienie.

Obaj mieszkańcy powiatu przeworskiego usłyszeli zarzuty. Zgodnie z art. 290 kodeksu karnego „kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności karnej jak za kradzież”, a dodatkowo, „w razie skazania…, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa”.

Źródło i fot.: Policja Podkarpacka

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hodowcy świń pod kreską: Duże przeceny na rynku wieprzowiny

Polscy producenci tuczników nie mają powodów do radości. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni doszło do dużej przeceny żywca wieprzowego. Cena krajowych tuczników w kasie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj

Social Media

13,341FaniLubię
7,108ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics