Advertisement

Krajowa Rada Izb Rolniczych u Prezydenta

15 grudnia 2021 r. w Pałacu Prezydenckim, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych spotkał się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji w rolnictwie w Polsce i w Europie, dyskutowano też o zasadach współpracy Prezydenta RP z Krajową Radą Izb Rolniczych w rozwiązywaniu problemów polskiego rolnictwa.

Izby rolnicze u Prezydenta
Izby rolnicze u Prezydenta

Na spotkaniu poruszono też potrzebę omówienia nowych, bardziej przyjaznych rolnikom rozwiązań prawnych. Dyskutowano też o wymogach stawianych przez Zielony Ład, emeryturach i ubezpieczeniach rolniczych, a także konieczności wprowadzenia ustawowych rozwiązań ograniczających ryzyko w rolnictwie – chodzi m.in. o niepożądane zjawiska klimatyczne, zachwiania na rynkach cenowych, choroby zwierząt np. ASF. W kwestii ASF zwrócono uwagę na konieczność podjęcia działań w celu intensyfikacji działań dotyczących skutecznego zwalczenia ASF na terytorium Polski.

Zarząd KRIR przekonywał także o konieczności zmiany ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników m.in. w zakresie: nabycia prawa do emerytury rolniczej bez konieczności zdania gospodarstwa rolnego, łączenia KRUS z ZUS do praw emerytalnych.

Prezydent nie zaakceptuje niczego co uderza w polskie rolnictwo

Komentowano też projekty ograniczenia produkcji rolnej. Zarząd KRIR zwrócił uwagę, że są rejony na świecie gdzie ludzie nadal głodują, nie można zatem mówić o ograniczeniu produkcji.

Prezydent zapewnił, że nie zaakceptuje niczego, co uderza w polskie rolnictwo. Wszelkie zmiany nie mogą rozbijać systemu, tylko go przekształcać. Wszelkie działania muszą być realizowane w ramach dialogu z rolnikami.

Źródło i fot.: KRIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

pięć × trzy =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Inspektorzy odkryli tony nielegalnych odpadów chemicznych

W dniu 12 stycznia 2022 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili nagromadzenie ciekłych odpadów chemicznych, w wynajętych halach, w m. Kolonia Głowa w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE