Krajowe ceny zbóż według MRiRW

Raport MRiRW pokazuje, że ceny średnie krajowe sześciu (z dziewięciu) raportowanych zbóż spadły w krajowych punktach skupu w tygodniu kończącym się 5-go lutego 2023. Tym razem skala przecen była w większości przypadków niewielka.

Krajowe ceny zbóż według MRiRW
Krajowe ceny zbóż według MRiRW

Cenę średnią krajową skupu pszenicy konsumpcyjnej ustalono w analizowanym tygodniu na 1339 zł/t, po spadku o 6 zł/t (-0,5%) w skali tygodnia. W tym samym czasie cena pszenicy kupowanej na cele paszowe zmniejszyła się również o 6 zł/t (-0,5%) do 1332 zł/t.

W ujęciu regionalnym ceny średnie (regionalne) płacone za ziarno konsumpcyjne pszenicy wahały się w zakresie od 1283 zł/t – makroregion Centralno-Wschodni, do 1338 zł/t – makroregion Południowy.

Rozpiętość cen średnich regionalnych pszenicy paszowej była dużo mniejsza i zawarła się w przedziale od 1309 zł/t (makroregion Centralno-Wschodni) do 1339 zł/t (makroregion Północno-Zachodni).

W raportowanym tygodniu udział zbóż konsumpcyjnych w strukturze zakupów wzrósł do 43% z 40% tydzień wcześniej, w tym pszenica stanowiła 39,5%.

Udział kukurydzy w skupie minimalnie się zwiększył i wyniósł 22,2%, a cena średnia kukurydzy suchej wzrosła o 13 zł/t do 1279 zł/t.

Ceny średnie zakupu zbóż w podmiotach skupowych w Polsce:
Ceny średnie zakupu zbóż w podmiotach skupowych w Polsce:
Ceny zbóż na wykresach:
Ceny zbóż na wykresach:

Uwaga: Ceny raportowane przez MRiRW odbiegają często od wycen bieżących, ponieważ raportowane dostawy mogą dotyczyć umów podpisywanych wcześniej.

Ceny zbóż znów w dół. Wszystko przez drożejące euro

Źródło: MRiRW, Andrzej Bąk – eWGT

 

 

Zostaw komentarz

  1. Gdzie są takie ceny ? co wy za durnoty piszecie najwyższa cena pszenicy konsumpcyjnej to 1200zl sprzedawałem dzisiaj w Dołhobyczowie

  2. Kpina z polskiego rolnika. Ludzie obudzcie się bo wybory już na jesieni. Co do pomocy gdzie dopłata do rzepaku i pozistalych zbóż ? Oszuści .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

xFarm Technologies stawia na rolnictwo zrównoważone

Nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności została firma xFarm Technologies działająca w sektorze cyfryzacji agrobiznesu, która dostarcza rozwiązania wspierające rolników w optymalizacji zasobów, oszczędzaniu czasu i pieniędzy...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics