Krzem z mikroelementami i unikalne nanocząsteczki

Tej wiosny oferta produktowa INNVIGO została wzbogacona o specjalistyczne nawozy dolistne KRZEMO i NAVU FORTE.

 

\"rolnictwo,

Krzem z mikroelementami

Pierwsza z nawozowych nowości – KRZEMO to unikalne połączenie nawozu mikroelementowego z łatwo przyswajalnym dla roślin krzemem. Innowacyjna formulacja preparatu zawiera 2,5% krzemu w formie kwasu ortokrzemowego, czyli jedyną postać całkowicie dostępną a tym samym najszybciej asymilowaną przez rośliny.
KRZEMO szybko i efektywne dostarcza krzem, stymuluje wzrost korzeni u młodych roślin, wzmacniając sztywność ścian komórkowych podnosi tolerancję na niekorzystne warunki uprawowe, w efekcie zapewnia przyrost wysokiej jakości plonu. Oprócz aktywnego krzemu preparat zawiera zestaw mikroelementów: bor, miedź, molibden oraz cynk, które uzupełniają niedobory pokarmowe i wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne roślin. KRZEMO polecany jest do stosowania w uprawach rolniczych w dawce 0,8 l/ha. Zalecana liczba zabiegów w sezonie to 1–2.

Unikalne nanocząsteczki

NAVU FORTE jest wieloskładnikowym nawozem dolistnym zawierającym składniki pokarmowe w postaci naturalnego pochodzenia nanocząsteczek. Nawóz wyróżnia się wysoką i szybką przyswajalnością składników pokarmowych. Produkowany jest przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych tzw. nanocząsteczek. Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe skutecznie i szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści, dzięki czemu droga ich wnikania do rośliny jest krótsza. W efekcie skuteczność nawożenia dolistnego jest wyższa, w porównaniu do tradycyjnie formułowanych nawozów dolistnych, w tym schelatyzowanych mikroelementów. 
NAVU FORTE przeznaczony jest do nawożenia wszystkich upraw polowych, sadowniczych, plantacji roślin jagodowych, warzyw gruntowych i pod osłonami a także roślin ozdobnych. Zalecana dawka to 4–5 kg/ha do stosowania 1 – 4 razy w sezonie, w zależności od uprawy.

NAVU FORTE zawiera zestaw makro- i mikroelementów: azot w formie amidowej – 8,0%, K2O – 10,0%, CaO – 21%, MgO – 3%, SO3 – 10,0% oraz  miedź – 0,10%, żelazo – 0,10%, mangan 0,10% i molibden 0,05%.

O firmie INNVIGO

INNVIGO to polski producent specjalistycznej chemii dla rolnictwa, dostarczający wysokiej jakości rozwiązań do ochrony i nawożenia upraw. Firma swoją działalność rozpoczęła w Polsce w 2015 roku. Portfolio produktowe INNVIGO intensywnie się rozwija. Obecnie w Polsce ma zarejestrowanych ponad 20  produktów do ochrony upraw. Swoje oddziały ma również w Czechach, na Słowacji  oraz w Rumunii, a także prowadzi procesy rejestracyjne wielu środków w innych krajach europejskich.

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here