Mąka i pasze ze zboża z Ukrainy. Prokuratura wyjaśnia „oszustwo wielkich rozmiarów”

Trwa śledztwo w sprawie zakupu zboża. Kupcy mieli nie wiedzieć, że zamiast polskiego zboża sprzedano im ukraińską pszenicę techniczną. Prokuratura Okręgowa w Zamościu wyjaśnia oszustwo przy zakupie 1025 ton zboża za ponad 1,5 mln zł.

Mąka i pasze ze zboża z Ukrainy. Prokuratura wyjaśnia „oszustwo wielkich rozmiarów”

Spółki zakupiły ponad 1025 ton zboża ukraińskiego

Prokurator wyjaśniła, że od września do listopada 2022 r. na terenie powiatu hrubieszowskiego przeprowadzono kilka takich transakcji, w ramach których spółki zakupiły ponad 1025 ton zboża – podaje portal Money.pl.

Śledztwo wszczęto po zawiadomieniu Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie. Prokuratura jednak dla dobra pokrzywdzonych nie ujawniła nazw spółek.

Prokuratura poinformowała, że postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte pod koniec lutego br. i do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów. – Przesłuchiwani są świadkowie, gromadzona jest dokumentacja – wyjaśnia prokurator. Jak podkreśla, sprawcy oszustwa grozi 10 lat więzienia.

Najwięksi producenci mąki w kraju kupili zboże techniczne

„Rzeczpospolita”we wtorek poinformowała, o wszczęciu postępowania w związku ze sprzedażą zboża technicznego z Ukrainy jako polskie zboże spożywcze, które skupili najwięksi producenci mąki w kraju.

Ukraińskie zboże wjechało do Polski jako techniczne, więc powinno zostać przeznaczone do spalenia lub na pellet. Jednak „Rzeczpospolita” ustaliła, że jedna z pokrzywdzonych firm użyła go do produkcji mąki.

Ukraiński drób i jaja zagrażają polskim producentom!

Według gazety to nie jedyne takie śledztwo. „Rzeczpospolita” podaje, że jeden z importerów zbóż z Ukrainy sprzedał 66 ton zboża technicznego krajowym producentom pasz.

AM/Redakcja AgroNews

 

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Właściciele spolek powinni z rodzinami tą mąkę zjeść oraz członkowie rządu bo to wielcy przyjaciele Ukrainy. Dodatkowo zapłacić potężne kary finansowe. Teraz będą rżnać głupa że jakoby nie wiedzieli.

  2. W takich wypadkach powinno mówić się jasno i wyraźnie jaka spółka, po co, za ile, od kiedy, za co, dla kogo. Oszustwo czy nie. Jeśli tak kara i tyle. I nie ważne kto i z jakiej partii umoczył ….. . Wtedy nie byłoby głupich oskarżeń a to PiS-owcy, PSL-owi magnaci czy Po-Lewicowi książęta. A tak absurd goni absurd. Kto jak kiedyś rządził i jak a kto dziś wszyscy wiemy. Idiotyczne nastały czasy tym bardziej, że unia wspomaga i przoduje w absurdalnych uchwałach. Czarny to źle, białas to dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics