Martwy rolnik w ciągniku. Co się stało?

6 listopada 2023 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Szczytnie odebrał zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego w miejscowości Klon. Na miejsce zdarzenia zadysponował zastępy z JRG PSP w Szczytnie oraz OSP z terenu powiatu szczycieńskiego.

Strażacy wykonują dostęp do poszkodowanego
Martwy rolnik w ciągniku. Co się stało?

W ciągniku nieprzytomny mężczyzna!

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, iż w ciągniku zaparkowanym w rowie melioracyjnym na znajduje  się nieprzytomny mężczyzna. Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, iż poszkodowany nie oddycha. W związku z tym ewakuowano go z ciągnika oraz udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Następnie poszkodowany został przekazany ZRM, który odstąpił od dalszych czynności medycznych.

„W ciągniku rolniczym został odnaleziony 60-letni mężczyzna, który nie wykazywał żadnych czynności życiowych” – przekazała„Tygodnikowi Szczytno” sierż. Emilia Pławska – rzeczniczka szczycieńskiej policji.

W działaniach udział wzięło 5 zastępów (3 PSP i 2 OSP), w tym 17 strażaków.

Źródło i fot.: KP PSP Szczytno

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics