Miliony złotych dla pszczelarzy

Od 1 kwietnia do 31 maja 2022 r. o dodatkowe środki finansowe będą się mogli ubiegać hodowcy pszczół. To już kolejny rok, gdy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje takie wsparcie, 35,5 mln zł. Ma ono charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Miliony złotych dla pszczelarzy, dodatkowe środki finansowe dla hodowców pszczół
Miliony złotych dla pszczelarzy, dodatkowe środki finansowe dla hodowców pszczół

O to dofinansowanie, podobnie jak w ubiegłym roku, będą się mogli ubiegać pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez Agencję. Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie. Wsparcie wynosi 20 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. Wnioski będą przyjmować biura powiatowe ARiMR.

Pszczelarze: schładzanie gniazda może zahamować rozmnażanie pszczół

Wzory dokumentów zostaną udostępnione na stronie Agencji w dniu rozpoczęcia naboru czyli 1 kwietnia 2022 r.

Źródło: ARIMR

Zostaw komentarz

  1. Jak nie było w ogóle dotacji to było dobrze? Pierwszy rząd który cokolwiek pomaga nareszcie jakieś dofinansowanie. Ja i taką pomoc szanuję, wolę mieć po 20 zł. do ula niż zero zł .

    • a dlaczego ktos ma w taki sposob bronic pasieki? dlaczego Panstwo ma do tego doplacac? dobrze prowadzona pasieka na siebie zarabia, jesli ktos sie na tym nie zna niech zmieni hobby

  2. Te dotację to porażka.
    robi się moda na pszczelarstwo i zajmują się tym ludzie którzy nie mają pojęcia o pszczelarstwie, nie mają żadnych kwalifikacji i liczą na łatwy zysk. Mamy obecnie bardzo poważny problem z chorobami zakaźnymi pszczół oraz ubogimi pożytkami a te dotacje tylko pogarszają sprawe. Dotację wyrządzają ogromną szkode pszczołom i prawidziwym pszczelarzą!

  3. 20 zł niby mało ale lepiej to niż nic. Mają ponoc dofinansować ciasto do dokarmiania. Mogliby wprowadzić przepis że pszczelarz może kupić ziemię tak jak rolnik.

  4. 35.5 mln zł dzielone przez 20 na ul daje ilość pni w liczbie 1 775 000 szt. Przypomnę tylko że ilość pni w Polsce szacuje się 800 000 – 1 200 000. Co z resztą?

  5. Dzisiaj dostaniecie 20PLN na rodzinę pszczelą, jutro będziecie kolczykować robotnice płacąc 2PLN od sztuki ? to jak z dotacją na tunery TV, najpierw dotacja, a później abonament…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE