Miłosne pułapki Internetu. Jak uniknąć oszustw i zabezpieczyć swoje serce i portfel

W dzisiejszych czasach Internet otwiera przed nami nie tylko drzwi do zawarcia nowych znajomości, ale naraża nas także na oszustwa. 44-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych, ponieważ zaufała oszustowi podającemu się za lekarza z Jemenu.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zgłosiła się 44-latka, która zawiadomiła policjantów o oszustwie, którego stała się ofiarą. Niewinny flirt online przerodził się w tragedię, gdy kobieta uwierzyła w zmyśloną opowieść lekarza chirurga z Jemenu. Po 3-miesięcznej znajomości oszust o imieniu Dave napisał do kobiety, że napadli na Talibów, a w ich kryjówce znaleźli 30 mln dolarów. Sam nie mógł trzymać ich w swoim obozie, więc poprosił, aby kobieta pieniądze ukryła u siebie, a on wyśle paczkę z gotówką kurierem. 44-latka po namowie wykonała dwa przelewy, jeden na opłacenie „cła” na granicy, a drugi na zmianę adresu, bo jak twierdził Dave, pomylił się, jak adresował paczkę. To oszustwo jest jedną z nowszych form tego procederu. Pamiętajmy, zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności. Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia przed próbami oszust metodami „na wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej czy na żołnierza”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Źródło: Policja Pomorska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics