Ministerstwo rolnictwa zaktualizowało harmonogram naborów w PROW

Resort rolnictwa zaktualizował harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020. Już we wrześniu będzie można składać dokumenty na wyczekiwane przez rolników nawadnianie.

PROW, Modernizacja gospodarstw rolnych, nawadnianie,

We wrześniu ma ruszyć nabór wniosków na „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”, na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” (zaznaczono, że nabór będzie uzależniony od dostępności środków finansowych) i na „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” – bez ASF (z ASF – w sierpniu). Ważnym działaniem zaplanowanym na wrzesień jest „Modernizacja gospodarstw rolnych” – nawodnienia w gospodarstwie. Będzie można także ubiegać się o wsparcie na korzystanie z usług doradczych dla nowych uczestników systemów jakości.

Z kolei w październiku mają ruszyć nabory na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” i na „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” – dla rolników zajmujących się lub podejmujących działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego. Będzie można złożyć także wnioski o wsparcie na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

Na przełomie października i listopada ruszy nabór na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Natomiast w listopadzie odbędzie się nabór na „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” oraz „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym”. Z kolei na przełomie listopada i grudnia planowany jest nabór na „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” oraz na działanie „Współpraca”.

Poniżej znajduje się najnowsza wersja harmonogramu planowanych do 31.12.2019 r. naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020, zatwierdzona przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Harmonogram naboru wniosków PROW 2014-2020 – kliknij

Kamila Szałaj, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here