Mleczarze zaprotestowali w Brukseli. \”Zalali\” Merkel, Hollande i Hogana

 Jeśli nie zostaną podjęte nowe działania, czeka nas katastrofa na rynku mleka – alarmują członkowie Europejskiej Rady Mleka, którzy zorganizowali 11 grudnia protest w Brukseli. Ponad 230 osób domagało się nowych instrumentów wsparcia dla rolników.

 

\"rolnictwo,

 fot. EMB

Producenci mleka z całej UE zebrali się w Brukseli, aby ostrzec polityków przed katastrofą, która grozi całemu sektorowi mleczarstwa. Protest zorganizowała Europejska Rada Mleczarstwa (EMB).

– Chcemy wysłać dziś sygnał. Jesteśmy otwarci na dialog. Ale jeżeli Komisja nie spełni naszych wymagania, będziemy organizować spektakularne główne pokazy w ciągu najbliższych kilku miesięcy – mówi Erwin Schöpges, członek zarządu EMB.

 

\"rolnictwo,

 

Cena mleka w całej Europie spada od miesięcy. W wielu krajach, takich jak Belgia, Francja i Holandia cena spadnie znacznie poniżej 30 centów za kilogram w Nowym Roku.

"Sytuacja staje się coraz gorsza. Wielu producentów ma poważne trudności z płaceniem rachunków i martwia się, ze nie będą już w stanie zapłacić za paszę dla swoich krów – mówi prezes EMB Romuald Schaber. 

Redakcja AgroNews, fot. EMB 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here