Mleczna pikieta – mleczarze i hodowcy bydła zawalczą o swoje!

Stale pogarszająca się sytuacja na rynku mleka, spadające ceny skupu mleka i drastycznie obniżająca się dochodowość produkcji w polskich gospodarstwach skłoniły nas do wyrażenia naszego niezadowolenia – alarmują przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w ramach protestu przeciw zaistniałej sytuacji organizuje w dniu 27 listopada br. w Warszawie pokojową manifestację, nazwaną „Mleczną pikietą” dla zrzeszonych w Federacji hodowców i producentów oraz pracowników Federacji.

Liczymy, że właściwi przedstawiciele kręgu decydentów (minister rolnictwa i rząd), dostrzegą wreszcie determinację producentów mleka i podejmą skuteczniejsze działania, także na forum Unii Europejskiej, prowadzące do poprawy sytuacji ekonomicznej gospodarstw.

 

 

\"\"

 

Chcemy, żeby Komisja Europejska i przede wszystkim unijny komisarz ds. rolnictwa dostrzegli apele unijnych producentów mleka. Zdecydowanie oświadczamy, że nie chcemy płacić kar za przekroczenia limitów produkcji mleka na koniec obecnego i zarazem ostatniego roku kwotowego. W tym względzie solidaryzujemy się z hodowcami bydła mlecznego z innych krajów europejskiej Wspólnoty.

Poza tym chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Warszawy na tak ważny problem jakim jest konsumpcja polskiego mleka i polskich przetworów mlecznych. Również przy tej okazji będziemy apelować o ich kupowanie oraz przekonywać o ich niewątpliwych walorach.

Mleczna Pikieta” odbędzie się o godzinie 13.00 przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warszawa, przy ul. Wspólnej.

 

Źródło: PFHBiPM

Redakcja AgroNews,
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Traktorzysta miał ponad 3 promile i zakaz kierowania. Co mu grozi?

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli nietrzeźwego traktorzystę. Ciągnikiem rolniczym kierował 57-letni mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics