Mnóstwo atrakcji na Centralnych Targach Rolniczych

Już po raz czwarty na terenie największego centrum targowo-kongresowego w Europie Środkowo Wschodniej – Ptak Warsaw Expo, odbyły się Centralne Targi Rolnicze – Największe Targi Nowoczesnych Technologii dla Rolnictwa. Pierwszy raz partnerstwo honorowe objęła nad nimi Grupa Kapitałowa ORLEN.

Ardanowski: rolnictwo stoi dziś na cywilizacyjnym zakręcie

Tegoroczna edycja wydarzenia, podobnie, jak te wcześniejsze rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia, podczas którego głos zabrał minister rolnictwa i rozwoju wsi – Pan Jan Krzysztof Ardanowski.

-Rolnictwo stoi dziś na cywilizacyjnym zakręcie. Musi przyjąć na siebie szereg nowych funkcji. Tendencja, jaka teraz jest na świecie, szczególnie w Unii Europejskiej, to model rolnictwa zrównoważonego. To zmiany, które będą w większym stopniu wpływały pozytywnie na przyrodę i ją chroniły – mówił w swym przemówieniu minister.

Głos na scenie zabrali następnie prezes Ptak Warsaw Expo – Pan Tomasz Szypuła, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych – Pan Wiktor Szmulewicz oraz prezes Orlen Paliwa – Pan Janusz Kogut.

Wystawa, konkursy, konferencje, czyli mnóstwo atrakcji na CTR

Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście udali się na zwiedzanie stoisk poszczególnych wystawców, gdzie mieli okazję przyjrzeć się i posłuchać o właściwościach, jakie oferują prezentowane produkty.

Nieodłączną częścią wydarzenia jest uroczysta gala konkursu – Złoty Żuraw Rolnictwa. Podczas niej wręczone zostały prestiżowe statuetki dla firm wyłonionych przez jury, których produkty eksponowane na CTR, wyróżniają się na tle pozostałych.

Niebywałym faktem, mającym miejsce na tegorocznej edycji targów, było zawarcie sprzedaży w pierwszych 30 minutach od momentu otwarcia kołowrotów dla zwiedzających. Sprzedaż ta zakontraktowana została na stoisku jednej, z wiodących firm na rynku rolniczym.

Zakończeniem pierwszego dnia był wieczór wystawców, na którym swoje umiejętności wokalne zaprezentowała prawdziwa gwiazda muzyki disco polo – CZADOMAN.

Kolejne dni obfitowały w jeszcze większą ilość przygotowanych przez Organizatora atrakcji. Znalazły się wśród nich konferencje, jak ta, przygotowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów czy panele Centrum Doradztwa Rolniczego, na których poruszane były najistotniejsze dla rolników kwestie.

Wydarzenie podzielone było na sześć stref tematycznych, dzięki temu każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Maszyn Premium, na której prezentowane były nowości, o których niewątpliwie marzy każdy rolnik: CLAAS LEXION 8700, CLAAS AXION 960TT, New Holland T7 – 165 S czy Kubota MGX 115.

Na scenie głównej wręczone zostały nagrody dla finalistów plebiscytu Mistrzowie Agro, którego organizatorem była Polska Press Grupa. Tytuł sołtysa roku 2019 przyznany został Pani Tamarze Kalinowskiej z sołectwa Koziróg Rzeczny, gmina Tłuchowo, województwo kujawsko-pomorskie, dla której zagrał kilka, przyjemnych dla ucha piosenek, lokalny zespół folklorystyczny.

Sportową atrakcją targów były rozgrywane na nich zawody Puchar Polski Agro Strongman, gdzie część z konkurencji, stanowiły te, dedykowane tematyce rolniczej, a więc: przeciąganie 4-tonowego ciągnika oraz przerzucanie opony od traktora o wadze 370 kg.

Najsilniejszy w zawodach okazał się faworyt Robert Cyrwus, dla którego był to pierwszy start w tym roku. Góral z Nowego Targu na zawody przyjechał ze swoimi największymi kibicami – żoną i córką.

Razem z Cyrwusem na podium stanęli Konrad Karwat oraz Michał Kopacki, którzy już za miesiąc będą w Ohio reprezentować Polskę prestiżowych zawodach Arnold Classic Amateur USA 2020.

Centralne Targi Rolnicze: premiery, konferencje i tłumy gości

Największymi pechowcami okazali się Dariusz Wejer oraz Mariusz Dorawa, którzy doznali kontuzji nogi i nie mogli dokończyć zmagań.

Pierwszy w Polsce Festiwal Youtuberów Rolniczych – AgroCon, był dodatkową atrakcją odbywającą się podczas CTR 2020. Wśród youtuberów znaleźli się Ewa Szczepaniak (Zespół Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych), Grzegorz Bardowski „Bardowscy”, Magdalena Urbaniak ”Tractormania”, Piotr Kaliski „Rolnik Szuka Traktora” czy Mateusz Misiak „Matheo780”.

IV edycja Centralnych Targów Rolniczych była imponująca zarówno pod względem liczby odwiedzających, których było 31 587, jak też ilości obecnych marek, ponad 250. Wystawcom udało się pozyskać atrakcyjnych klientów i dokonać wielu kontraktacji.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji CTR, która odbędzie się w dniach 28-30 stycznia 2021 roku.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,173FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,521ObserwującyObserwuj
5,420SubskrybującySubskrybuj

Solidne wyniki finansowe Grupy Azoty pomimo pandemii

Grupa Azoty odnotowała w 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynoszące 10,5 mld zł i wynik EBITDA w wysokości 1,3 mld zł, osiągając marżę...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE