Moc atrakcji w ten weekend. Ruszają kolejne targi w Szepietowie

  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Zielona Galę i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego, które odbędą się 13 maja 2018 roku w Szepietowie. AgroNews sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

  rolnik, rolnictwo, Zielona Gala, PODR, Szepietowo, Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

  Zielonka i  budownictwo inwentarskie

  Główną tematyką Targów jest zbiór zielonki na pasze oraz budownictwo inwentarskie. Na Podlasiu, gdzie najbardziej rozwinięta gałęzią rolnictwa jest mleczarstwo, dla rolników są to bardzo ważne tematy. Aby w jak najbardziej ciekawy i efektywny sposób przedstawić rolnikom jakie są najnowsze trendy i technologie przy zbiorze zielonek zostanie zorganizowany pokaz pracy maszyn rolniczych. Swój sprzęt zaprezentują dwie firmy: Pronar i Ursus.

  Bogata oferta wystawców

  Rolnicy, którzy rozbudowują swoje gospodarstwa będą mogli zapoznać się z ofertami kilkunastu firm zajmujących się projektowaniem, budowaniem i sprzedażą materiałów budowlanych. Będzie można porównać oferty cenowe, jak i jakość oferowanych przez nich produktów.

  Wystawa koni i wykłady

  Równocześnie z Zieloną Galą i Targami Budownictwa Wiejskiego odbędzie się Młodzieżowy Czempionat Koni Sokólskich. Dzień wcześniej, bo już 12 maja odbędzie się ocena przywiezionych na wystawę koni, by w niedzielę 13 maja zaprezentować te najpiękniejsze, które otrzymały tytuł czempiona.

  Podczas trwania Targów odbędzie się również wykład „Podsiew jako zabieg przedłużający żywotność użytków zielonych” Marcina Mierzejewskiego DSV Polska. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

  Tradycyjnie na Targach będzie można skorzystać z porad doradców PODR Szepietowo, jak i zrobić zakupy na stoiskach z rękodziełem i regionalną żywnością.

  Program Zielona Gala Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

  Niedziela 13 maja 2018 r.

  • 09.30  Otwarcie targów – Adam Niebrzydowski, dyrektor PODR Szepietowo (tereny wystawowe)
  • 10.00 Prezentacja Młodzieżowych Czempionów Koni Sokólskich (ring)
  • 10.30  Pokaz pracy maszyn rolniczych firm: Pronar i Ursus cz.I
  • 11.15 Wykład: Podsiew jako zabieg  przedłużający żywotność użytków zielonych – Marcin Mierzejewski, DSV Polska (namiot PODR)
  • 12.00 Pokaz pracy maszyn rolniczych: Pronar i Ursus cz.II
  • 13.00 Wręczenie nagród: Hit Targów, Hit Zielonej Gali

  W PROGRAMIE RÓWNIEŻ:

  • Doradztwo rolnicze
  • Produkty regionalne i ekologiczne
  • Bogata oferta targowa

  8.00 – 16.00 Zwiedzanie stoisk wystawienniczych

  Krzysztof Kuteszko
  PODR w Szepietowie

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here