Mocne zderzenie skody z kombajnem

Do nietypowego zderzenia samochodu osobowego z kombajnem doszło 18 sierpnia 2021r. na drodze między miejscowością Rumy a Łupowo. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Szczytnie otrzymał wówczas informację o jednej osobie poszkodowanej.

Mocne zderzenie samochodu osobowego z kombajnem
Mocne zderzenie samochodu osobowego z kombajnem Fot.:Komenda Powiatowa PSP w Szczytnie

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi potwierdził kolizję dwóch pojazdów – samochód osobowy z kombajnem rolniczym. Pojazdy blokowały całą szerokość jezdni, stały na kołach. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej obaj kierowcy znajdowali się poza pojazdami. Samochodem osobowym  Skoda Superb podróżowała jedna osoba –22-letni kierowca – przytomny, z raną lewej dłoni, uskarżał się na ból klatki piersiowej i lewego ramienia. Kombajnem rolniczym JOHN DEERE Model WT56 podróżowała jedna osoba – 32 letni kierowca – przytomny, bez widocznych obrażeń, nie wymagał pomocy medycznej.

Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym, przekazaniu poszkodowanego dla ratowników pogotowia ratunkowego, którzy przybyli na miejsce działań. Po przebadaniu przez medyków kierowca samochodu osobowego zdecydował o pozostaniu na miejscu zdarzenia.

O sile zderzenia obu pojazdów mogą świadczyć zniszczenia wywołane w samym kombajnie. Kierowca samochodu osobowego zdecydowanie otrzymał kolejną szansę na dalsze życie.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa PSP w Szczytnie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics