Można już składać wnioski o rekompensaty na rynku wieprzowiny!

Można już składać wnioski o rekompensaty w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny – powiedział minister Marek Sawicki.
 

 

\"\"

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2014 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny (Dz. U. poz. 460), które umożliwia składanie wniosków o udzielenie pomocy w ramach tego mechanizmu weszło w życie 9 kwietnia br.
– Wnioski należy składać do 30 maja 2014 r. do oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce siedziby stada świń – zaznaczył minister Sawicki.

Szczegółowe informacje dotyczące udzielania producentom trzody chlewnej pomocy finansowej oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego www.arr.gov.pl.

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji Europejskiej (UE) nr 324/2014 z dnia 28 marca 2014 r. przyjmującym nadzwyczajne środki wspierania rynku wieprzowiny w Polsce pomoc przysługuje producentom wieprzowiny z obszarów objętych restrykcjami z powodu wykrycia afrykańskiego pomoru świń u dzików w Polsce.

Kwalifikują się zwierzęta ubite od 26 lutego 2014 r. do 25 maja 2014 r., przy czym restrykcje te musiały obowiązywać na terenie chowu świń w dniu ich dostarczenia do ubojni.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews, fot: sxc.hu
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak może wyglądać polskie rolnictwo jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego warto sobie zadać to pytanie. Pytanie, o tyle zasadne, że wydarzenia ostatnich dwóch lat, czyli bezrefleksyjne otworzenie rynku unijnego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics