Mrągowscy policjanci zatrzymali pijanego myśliwego

Mrągowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę wracającego z lasu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że kierowca subaru był pod wpływem alkoholu, a w pojeździe miał broń, bo wracał z polowania. Mężczyzna odpowie m.in. za rażące naruszenie zasad przechowywania broni.

Mrągowscy policjanci zatrzymali pijanego myśliwego
Mrągowscy policjanci zatrzymali pijanego myśliwego

18 maja przed godziną 21.00 mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę subaru, który poruszał się w pobliżu miejscowości Brejdyny. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca popełnił wykroczenie ponieważ był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie było blisko 0,5 promila. Mało tego podczas sprawdzenia jego danych w policyjnych systemach ustalono, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jednak to nie wszystko. W trakcie rozmowy ustalono, że mężczyzna wraca z polowania, a w pojeździe przewozi broń myśliwską.   

Chciał ukraść ciągnik ale nie potrafił wyjechać z posesji

Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) to wykroczenie i grozi za nie: grzywna w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni; zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat; 10 punktów karnych. Z kolei, posiadanie broni i amunicji znajdując się w stanie po użyciu alkoholu zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

KPP w Mrągowie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 14 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,142ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE