Advertisement

MRiRW ujednolici wysokość świadczeń na kwarantannie i izolacji

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje nowelizację przepisów dotyczącą ujednolicenia wysokości świadczeń na kwarantannie i izolacji.

MRiRW ujednolici wysokość świadczeń na kwarantannie i izolacji
MRiRW ujednolici wysokość świadczeń na kwarantannie i izolacji

Krajowa Rada Izb Rolniczych interweniowała w imieniu rolników u Ministra Rolnictwa. Chodzi o  o ujednolicenie wysokości świadczeń przysługujących rolnikom i domownikom ubezpieczonym w KRUS do wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia. Zmiany, o które postulują rolnicy dotyczyć będą zakażenia lub podejrzenia zakażenia COVID-19. Mowa tu o kwarantannie, hospitalizacji i objęcie nadzorem epidemiologicznym, a także izolacji.

Będzie zrównanie wysokości świadczeń na kwarantannie i izolacji

Resort wciąż pracuje nad nowelą

Resort zapewnia rolników po raz kolejny, że prace nad nowelizacją ustawy wciąż trwają. „Tak jak informowaliśmy we wcześniejszej korespondencji dostrzegliśmy problem sygnalizowany przez Pana Prezesa i przygotowaliśmy odpowiednią nowelizację przepisów. Znajdzie ona odzwierciedlenie w przygotowywanym obecnie w resorcie rolnictwa projekcie ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz innych ustaw” argumentuje MRiRW w komunikacie.

AM/Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie

Kolejne już podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie (16-20.05.2022) przygotowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Nabór na pomoc suszową nie ruszył! Zapowiadany przez Rząd nabór...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE