Najwięksi hodowcy świń dostaną nawet 60 tysięcy złotych. Gabarto dzieli się zyskami

Każdy hodowca współpracujący z Gobarto na warunkach tuczu kontraktowego otrzyma od firmy dodatkową premię.

Pink piggy bank with business woman in office, saving for new business target and retirement concept.

Gabarto wypłaca hodowcom premię

W związku ze wzrostem opłacalności hodowli trzody, firma podjęła decyzję o wypłaceniu rolnikom premii. Otrzyma ją każdy rolnik współpracujący ze spółką w modelu tuczu kontraktowego. Najwięksi hodowcy mogą zyskać dodatkowo nawet 60 tysięcy złotych.

Wahania cen na rynku trzody są częste. W ostatnim okresie opłacalność produkcji trzody chlewnej wyraźnie się poprawiła. Na dobrej sytuacji powinni korzystać wszyscy, stąd decyzja o nieprzewidzianej umowami, dodatkowej premii – mówi Jacek Jagiełłowicz, prezes Gobarto Hodowca. Wyjaśnia, że w przypadku spadku cen, firma trzyma się ustalonych z rolnikiem stawek, biorąc ryzyko na siebie, tak jak to było w latach 2020-21, kiedy do tuczu świń sporo trzeba było dokładać.

Gobarto współpracuje obecnie z ponad setką producentów świń z terenu całego kraju. Oferuje polskie warchlaki o wysokim potencjale genetycznym, zbilansowane pasze i elastyczny model współpracy. Co kwartał, najlepsi są premiowani za najlepsze wyniki produkcyjne.

Stabilizacja na rynku tuczników. Jak długo potrwa?

Firma realizuje również program Gobarto 500, w którym gwarantuje pewne, atrakcyjne dochody dla producentów trzody. Program zakłada ścisłą współpracę z rolnikami i polega na wsparciu w budowie budynków inwentarskich, doradztwie produkcyjnym i szkoleniach oraz gwarantuje wysoki miesięczny dochód.

Źródło: Gabarto

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics