Niebezpieczne miny przeciwpancerne wykopane podczas orki

We wtorek podczas orki w Woli Rzędzińskiej rolnik wykopał dwie miny przeciwpancerne. Niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej zostały zabrane przez saperów i zneutralizowane na poligonie.

Niebezpieczne miny przeciwpancerne wykopane podczas orki
Niebezpieczne miny przeciwpancerne wykopane podczas orki Fot. Policja Małopolska

Przygotowanie pola do wiosennego wysiewu mogło skończyć się tragedią

Podczas prac polowych rolnik z Woli Rzędzińskiej, który przygotowywał pole do wiosennego wysiewu, podczas orki wykopał dwie miny przeciwpancerne. Na miejsce skierowano zespół minersko-pirotechniczny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci określili znalezisko, jako miny przeciwpancerne z czasów II wojny światowej. Teren został oznaczony a patrol nadzorował miejsce do czasu przyjazdu saperów. Wojskowi pojawili się przy znalezisku i wykopali niewybuchy. Miny zostały zabezpieczone w specjalnych ładowniach samochodów saperskich i wywiezione do miejsca, gdzie można je było w sposób bezpieczny zneutralizować.

Niebezpieczne miny przeciwpancerne wykopane podczas orki
Niebezpieczne miny przeciwpancerne wykopane podczas orki Fot. Policja Małopolska

Policja ponawia apel o właściwe zachowanie przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w tam policjantów.

Źródło i fot.: Policja Małopolska

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics