Niebezpieczny kulig za traktorem

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 11 grudnia 2021 roku w miejscowości Janów. Kulig zakończył się dla 6-letniego dziecka i 37-letniej kobiety w szpitalu.

Niebezpieczny kulig za traktorem
Niebezpieczny kulig za traktorem

„Według wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym 32-letni mężczyzna jadąc drogą publiczną w miejscowości Janów w gminie Oporów, ciągnął za swoim pojazdem dwie pary sanek na których położone były drewniane palety. W trakcie jazdy kierowca ciągnika podczas manewru wymijania zderzył się z audi. W wyniku zdarzenia 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy ciągnika za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi” – relacjonuje mł. asp. Justyna Cywka z komisariatu w Kutnie.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego (art. 60 pkt 2 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby między innymi na sankach. Zatem kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 złotych i 5 punktami karnymi.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie.

mł. asp. Justyna Cywka
Źródło: KPP Kutno

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Możliwe korekty w unijnej polityce rolnej. W grę wchodzą tylko tymczasowe odstępstwa

Wspólna Polityka Rolna musi się teraz skoncentrować na zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego – ocenia prof. Jerzy Buzek, europoseł. Wojna i sankcje spowodowały problemy z dostępem do niektórych...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE