Advertisement

Nieletni podpalacze traw zatrzymani

Czterech 13-latków trafi przed sąd rodzinny, gdzie odpowiedzą za podpalenie traw. Do zdarzenia doszło w miejscowości Giełczew. Ogień i podpalaczy zauważył świadek, który na miejsce wezwał służby. Policja przypomina, że wypalanie traw jest zabronione i niesie za sobą wysokie ryzyko niebezpieczeństwa zarówno dla środowiska naturalnego, zwierząt, a także dla ludzi.

Nieletni podpalacze traw zatrzymani
Nieletni podpalacze traw zatrzymani

Ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych, jest ogromne. Nieuwaga, nagła zmiana kierunku wiatru lub niekorzystne ukształtowanie terenu mogą spowodować pożar, którego opanowanie może być trudne. Ofiarami ognia lub dymu mogą być nie tylko ludzie, ale też dziko żyjące zwierzęta, a ziemia na wypalonym terenie staje się jałowa.

W niedzielę czterech chłopców w wieku 13-lat wpadło na pomysł podpalenia suchych traw na łące w dolinie rzeki Giełczewka. Na szczęście zostali zauważeni przez świadka, który zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce została skierowana policja oraz dwie jednostki Straży Pożarnej” – starszy aspirant Elwira Domaradzka

Chłopcy tłumaczyli się, że chcieli rozpalić ognisko i gdy ogień zaczął się rozprzestrzeniać udało się im go zagasić. Tym razem udało się zapobiec tragedii, jednak za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem zajmującym się sprawami nieletnich.

Źródło: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie

Kolejne już podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie (16-20.05.2022) przygotowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Nabór na pomoc suszową nie ruszył! Zapowiadany przez Rząd nabór...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE