Nieużytki płoną – zaczął się sezon na wypalanie traw

Jak co roku  zaczyna się bardzo ciężki okres, czyli pożary nieużyków. Tegoroczny sezon zaczął się jednak wyjątkowo szybko bo od końcówki lutego.

No i się zaczeło pożar traw na nieużytkach.
No i się zaczeło pożar traw na nieużytkach. foto: osp.pl

Kilkanaście minut po godz.14 jednostka Osp Rybaki poderwana została do działań przez sms alarmowy. Z jego treści wynikało że w sąsiednich Granicach pali się trawa na nieużytkach.

Spłonęło pół hektara trawy, krzaków i młodych drzew

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się że pali się sporo ponad pół hektara trawy, krzaków i młodych drzew, toteż załoga podzieliła się na 2 roty i przystąpiła do działań. Jedna rota gasiła palące się nieużytki za pomocą wody z szybkiego natarcia naszego GBA, a druga rota z tłumicami w dłoni zaczęła walczyć z pożarem „ręcznie”.

Na miejsce pożaru dojechało także sąsiednie Osp Połęcko.  Wspólnymi siłami po kilkudziesięciu minutach udało się opanować i całkowicie zgasić wszystkie zarzewia ognia. Spaleniu łącznie uległo około 70-80 arów nieużytków.

69-letni mężczyzna zmarł w płomieniach. Chciał ugasić płonącą trawę

OSP.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + dziesięć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE