Noworoczna Gala Agrobiznesu

III Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” na SGGW.

16 stycznia br. w Auli Kryształowej SGGW odbyła się tradycyjna Noworoczna Gala Agrobiznesu. Poprzedzona ona została III Konfrontacjami „Drogi do AgroSukcesu” na wybranych wydziałach tej najstarszej i największej uczelni rolniczej w Polsce. Honorowymi Patronami tego przedsięwzięcia byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba oraz Prezes ARR Lucjan Zwolak.

 

\"\"

 

Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” to kontynuacja pomysłu sprzed dwóch lat, kiedy w Auli Kryształowej SGGW wybitni reprezentanci polskiego rolnictwa i agrobiznesu – laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga odpowiadali na pytania studentów i pracowników naukowych SGGW o źródła ich dużych sukcesów gospodarczych.

 

\"\"

 

W tym roku Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Rektor SGGW i Redakcja AGRO, jako organizatorzy tego jakże potrzebnego przedsięwzięcia, zdecydowali się – wzorem roku ubiegłego –  przeprowadzić równoczesne Konfrontacje na 6 wydziałach SGGW:

  • Wydziale Nauk o Zwierzętach
  • Wydziale Nauk o Żywności
  • Wydziale Nauk Ekonomicznych
  • Wydziale Inżynierii Produkcji
  • Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu
  • Wydziale Rolnictwa i Biologii

W barwach nieformalnej AgroAkademii Umiejętności Praktycznych, afiliowanej przy AgroBiznesKlubie,  znaleźli się, podobnie jak w ostatnich dwóch latach, najlepsi w kraju rolnicy, agrobiznesmeni oraz działacze gospodarczy, którzy chętnie podzielili się przed młodzieżą akademicką i kadrą naukowo-dydaktyczną SGGW swoimi wielkimi doświadczeniami i niekwestionowanym dorobkiem.

 

\"\"

 

Podsumowanie Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” miało miejsce podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu, w której wziął udział Sekretarz Stanu w MRiRW Kazimierz Plocke. W programie Gali były  ponadto: wręczenie nagród w konkursach: „Kwatery na Medal 2012”, AgroKlasa ODR 2012” oraz Nagrody ABK im. Andrzeja Warchoła, a także uhonorowanie wybitnych przedstawicieli polskiego rolnictwa i agrobiznesu Świadectwami Wierzytelności Czynienia Dobra Ogólnego.

 

\"\"

 

Uczestnicy Noworocznej Gali Agrobiznesu wysłuchali także interesującej prelekcji Izabeli Marchlewicz z firmy Bayer pod tytułem „Oczekiwane umiejętności absolwentów SGGW w kontekście pracy w Dziale Bayer CropScience”.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here