Nowości w finansowaniu dopłat do OZE dla gospodarstw rolnych

Kolejny impuls do rozwoju agrobiznesu i transformacji energetycznej obszarów wiejskich. Do 1 marca rolnicy mogą wnioskować o rządowe dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej czy pomp ciepła nawet do kwoty 150 tys. zł. Pozostałe środki na realizację inwestycji można pozyskać na preferencyjnych warunkach dzięki Zielonemu Kredytowi od Credit Agricole.

Nowości w finansowaniu OZE dla gospodarstw rolnych
Nowości w finansowaniu OZE dla gospodarstw rolnych

Liczba gospodarstw rolnych, które stawiają na prowadzenie swojej działalności w sposób zrównoważony, stale rośnie. Takie podejście pozwala nie tylko odpowiadać na wyzwania unijnego Zielonego Ładu, ale również umożliwia optymalizowanie kosztów i uniezależnianie się od rosnących cen energii. Teraz rolnicy mogą dodatkowo skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania przyznawanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zakup i instalację fotowoltaiki i pomp ciepła. W przypadku młodych rolników rządowa dotacja może pokryć do 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a  dla pozostałych właścicieli gospodarstw rolnych – do 50 proc. Z pomocą przy sfinansowaniu pozostałej części przychodzi Credit Agricole, który oferuje Zielony Kredyt na preferencyjnych zasadach.

Wspieranie klientów w transformacji energetycznej

– Jesteśmy bankiem zaangażowanym ekologicznie i jednym z naszych strategicznych celów jest wspieranie klientów w transformacji energetycznej. Wierzymy, że każda inwestycja w nowe technologie przyczyniające się do zmniejszenia emisji CO2 zagwarantuje długoterminowe korzyści tak naszym partnerom, jak i środowisku – zapewnia Przemysław Przybylski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Credit Agricole.

W ramach Zielonego Kredytu klienci mogą zawnioskować o kwotę maksymalnie 20 mln zł, a okresy kredytowania wynoszą nawet do 20 lat. Bank Credit Agricole wspiera finansowanie zakupu maszyn, urządzeń niezbędnych do transformacji z rolnictwa tradycyjnego w ekologiczne oraz tych poprawiających dobrostan zwierząt. Z Zielonego Kredytu można sfinansować również inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej budynków czy zakupy maszyn i pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

– Plany i inwestycje naszych klientów zabezpieczamy nie tylko od strony finansowej. Pomagamy również nawiązać współpracę z renomowanymi dostawcami rozwiązań w obszarze instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla rolnictwa. Dzięki partnerskim umowom podpisanym przez Credit Agricole nasi klienci mogą liczyć na atrakcyjne oferty cenowe i pełne doradztwo w zakresie produktów i rozwiązań dla agrobiznesu – mówi Przemysław Przybylski.

Przejrzyste i łatwe procedury

Formalności związane z kredytem można dopełnić bezpośrednio u mobilnego doradcy klienta agrobiznesowego, który odwiedzi gospodarstwo. Dzięki przejrzystym i łatwym procedurom doradca może ocenić zdolność kredytową już nawet podczas jednego spotkania.

Dopłata do OZE i nawadniania. O co najczęściej pytają rolnicy?

Z kolei wnioski o dofinansowanie można składać osobiście w powiatowych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, listownie lub elektronicznie.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pakiet osłonowy dla polskich rolników

Rząd chce pomóc rolnikom i doprowadzić do tego, aby nadmiar zboża został wyeksportowany jeszcze przed najbliższymi żniwami. Dlatego Rada Ministrów w przyjętym pakiecie pomocowym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics