Odmiany zbóż ozimych rekomendowane do uprawy w województwie kujawsko-pomorskim

Wyniki doświadczeń odmianowych prowadzonych w ramach Porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego stanowią podstawę tworzonej corocznie od 2004 roku Listy odmian zalecanych (LOZ) do uprawy na obszarze województwa. Znajdują się na niej odmiany, które wyróżniają się na tle pozostałych wysokim potencjałem plonotwórczym i innymi korzystnymi cechami rolniczo-użytkowymi.

Odmiany zbóż ozimych rekomendowane do uprawy w województwie kujawsko-pomorskim
Odmiany zbóż ozimych rekomendowane do uprawy w województwie kujawsko-pomorskim

Lista tworzona jest w celu ułatwienia podjęcia decyzji o wyborze odpowiedniej odmiany do uprawy w określonych warunkach klimatyczno-glebowych danego województwa.

W opracowaniu przedstawiona jest Lista odmian zbóż ozimych zalecanych do uprawy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz opis nowych odmian wpisanych do Krajowego rejestru (KR)  w 2021 roku. Opisy odmian tworzone są przez pracowników Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej. Na końcu opisu przedstawiony jest hodowca odmiany lub zgłaszający odmianę (reprezentant hodowcy).

Informacje o plonowaniu gatunków zbóż i innych roślin rolniczych badanych w ramach PDO w naszym województwie będą przedstawione na stronie internetowej: www.chrzastowo.coboru.gov.pl.

Lista odmian zbóż ozimych zalecanych (LOZ) do uprawy na rok 2021 w województwie kujawsko-pomorskim

 

dr inż. Małgorzata Woropaj-Janczak
COBORU Stacja Doświadczalna  Oceny Odmian w Chrząstowie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziewiętnaście − dziewięć =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,899ObserwującyObserwuj
7,230SubskrybującySubskrybuj

Prawie 2 mln złotych wypłacił budżet państwa za szkody łowieckie na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu na szkody łowieckie wypłacono w tym roku dotychczas 1 mln 958 tys. zł - poinformowała wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania informacyjnego poświęconego...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE