Ogromny pożar gospodarstwa. Trwa zbiórka pieniędzy

W miniony piątek w jednym z gospodarstw w miejscowości Szlasy-Mieszki (gmina Rutki, woj. podlaskie) wybuchł pożar. Ogień strawił wszystkie zabudowania gospodarcze. Straty są ogromne – ok. 700 tys. zł. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla poszkodowanych.

pożar gospodarstwa, OSP Stary Laskowiec, OSP Rutki, Szlasy-Mieszki

Pożar gospodarstwa. Straty są potężne

– Pożarem objęte były zabudowania gospodarcze o dużej kubaturze w kształcie tak zwanego „U”. Wewnątrz zabudowań znajdował się sprzęt rolniczy, płody rolne i inne wyposażenie gospodarcze. Zwierzęta przebywające w środku udało się wyprowadzić. Ze względu na obszerność pożaru zadysponowano siły i środki z całego powiatu zambrowskiego, a także z Białegostoku – relacjonują strażacy z OSP Stary Laskowiec.

Wstępnie straty oszacowano na ok. 700 tys. zł. Spaleniu uległy budynki gospodarcze oraz maszyny rolnicze, m.in. kombajny zbożowe, kosiarki, przyczepy, opryskiwacz i siewnik. W pożarze spłonęło także kilkaset bel słomy i siana.

pożar gospodarstwa, OSP Stary Laskowiec, OSP Rutki, Szlasy-Mieszki

Łącznie do akcji włączonych było ponad 20 zastępów straży pożarnej. Strażacy przez 9 godzin walczyli z ogniem.

TRWA ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA POMOC POSZKODOWANYM – kliknij, by wesprzeć akcję

– Straty są na tyle duże, że każde wsparcie w najbliższym czasie jest na wagę złota. Bardzo proszę wszystkich, którzy są w stanie wczuć się w sytuację rodziny Świętkowskich o choćby najmniejszą pomoc, by dać Im nadzieję na nowy start i ufność, że jeszcze wszystko da się odbudować – mówi organizator zbiórki.

oprac. Kamila Szałaj, na podst. OSP Stary Laskowiec, OSP Rutki, fot. OSP Stary Laskowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here