Ogromny pożar kurnika. 5 godzin walki z ogniem

W sobotę, 29 października 2022 r., doszło do pożaru budynku inwentarskiego w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze. Spaliło się pół kurnika. Całe szczęście wewnątrz nie było zwierząt.

Ogromny pożar kurnika. 5 godzin walczono z ogniem Fot. PSP Świdnik

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że pali się dach na budynku inwentarskim (kurniku). Bezpośrednio ogniem objęta była połowa budynku.

Ogromny pożar kurnika. 5 godzin walczono z ogniem Fot. PSP Świdnik

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6 prądów wody w natarciu oraz 2 w obronie, na część nie objętą ogniem i budynki przyległe. Jeden z prądów wody podawany był z podnośnika hydraulicznego SH-25, bezpośrednio na dach budynku.

W trakcie gaszenia w części objętej ogniem zawaliły się ściany, dach i strop. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania strażaków związane były z rozbieraniem konstrukcji budowlanej oraz dokładnym przelaniu wodą pogorzeliska.

20 krów spłonęło żywcem. 300 tys. złotych strat w pożarze

W działaniach trwających 4 godziny i 40 minut brało udział 7 zastępów PSP – 17 strażaków oraz 8 zastępów OSP – 35 druhów.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku

 

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nieszczęśliwy wypadek przy załadunku drewna

11 czerwca w kompleksie leśnym w m. Brzozowica Duża doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową wypadkowi uległ 28-latek, który Lotniczym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics