Polska Izba Mleka za zwiększeniem budżetu na program Szklanka Mleka

W styczniu 2016 r. rozpoczynają się prace nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2016/2017.W związku z tym, Polska Izba Mleka wystosowała pismo do Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela w sprawie zwiększenia budżetu na program „Szklanka Mleka”.

\"\"
 


Polska Izba Mleka zwróciła się do Pana Ministra z prośbą o zwiększenie budżetu na ten program o 20 procent. Przyczyniłoby się to do tego, żeby wszystkie dzieci w wieku szkolnym były objęte tym programem. W ostatnich latach krajowy budżet programu został poważnie zredukowany, co skutkowało zmniejszeniem ilości miesięcy i dni tygodnia, podczas których dzieci otrzymywały darmowe mleko w szkole.

Z uwagi na zbyt małe środki finansowe przeznaczane na bezpłatne mleko w szkołach, wiele placówek nie miało możliwości na przystąpienie do programu. Dodatkowo, mleko jest niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Należy również podkreślić, że zwiększona konsumpcja mleka na krajowym rynku pomoże w ustabilizowaniu niezwykle trudnej sytuacji na rynku mleka i dodatkowo przyczyni się do zwiększenia ceny płaconej producentom mleka – rolnikom. Polska Izba Mleka wnioskuje także o przywrócenie finansowania dostarczanego do szkół mleka przez cały rok szkolny, czyli 10 miesięcy i 5 dni w tygodniu.

 

Redakcja AgroNews, fot.:flickr.com/Steven Wilke
Źródło:Polska Izba Mleka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here