Advertisement

Polski Ład i wyższe podatki. Ludowcy ruszają z akcją interwencyjną

Ruszamy z akcją, która pokazuje prawdę o Polskim Ładzie. Na nasze media społecznościowe oraz na skrzynkę mailową konsultacje@psl.org.pl można wysyłać informacje, kto i ile stracił na Polskim Ładzie.  Nie zostawimy tych informacji bez odpowiedzi.  Będziemy sprzątać bajzel, który władza PiS zrobiła w starym bałaganie – poinformował prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polski Ład i wyższe podatki. Ludowcy ruszają z akcją interwencyjną
Polski Ład i wyższe podatki. Ludowcy ruszają z akcją interwencyjną

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze za rządów PiS. Drożyzna i jeszcze większe podatki. Na Polskim Ładzie tracą emeryci, młodzi i aktywni zawodowo Polacy. Wraz z wejściem w życie nowych regulacji podatkowych Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczyna akcję interwencyjną dotyczącą Polskiego Ładu.

Dzisiaj ruszamy z akcją, która pokaże prawdę o Polskim Ładzie. Nie tę z reklam rządowych, nie tę z billboardów, tylko prawdę jakiej doświadczają od wczoraj wszyscy aktywni i płacący podatki Polacy, wszyscy ci, którzy budują wzrost gospodarczy – poinformował w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kto traci na Polskim Ładzie?

Już od pierwszych minut akcji zaczęły spływać zgłoszenia z których wynika, że na Polskim Ładzie tracą zarówno emeryci, młodzi i aktywni zawodowo Polacy.

– Obciążenia, które dzisiaj dotykają samorządy, młodych przedsiębiorców, wspólnoty lokalne, pracowników, nauczycieli i emerytów są horrendalnie wysokie. W starym bałaganie PiS-owska władza zrobiła jeszcze większy bajzel. Trzeba to posprzątać. My jesteśmy na to gotowi. Przedstawimy szereg ustaw naprawczych, które będą ratować samorządy i wprowadzą prawdziwe emerytury bez podatków dla wszystkich – zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Ludowcy zachęcają do dzielenia się informacjami o stratach poniesionych w wyniku nowych zmian podatkowych.

– Każdy kto straci na zmianach PiS może napisać na nasz adres konsultacje@psl.org.pl . Na podstawie uzyskanych informacji przygotujemy projekty ustaw i takie interpretacje dla obecnych przepisów, aby naprawić to, co wprowadzili rządzący. Pokażemy kto i ile stracił na Polskim Ładzie, ale będziemy też temu zapobiegać – mówił prezes PSL.

Już od początku roku Polski Ład daje popalić Polakom. Dziś dostajemy informacje, że najmocniej odczuwają go nauczyciele i emeryci. Nikt im nie mówił, że stracą na tych rozwiązaniach. Wkrótce w połączeniu z drożyzną i podwyżkami rachunków rzędu nawet 500% odczujemy go wszyscy – podsumował poseł Dariusz Klimczak.

Źródło: PSL

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 4 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Stabilność finansowa – nowy obszar w ASAP Akademii

ASAP Akademia to kurs e-learningowy na temat rolnictwa zrównoważonego dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Korzystanie z kursu jest bezpłatne....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE