Polskie produkty z wizytą w Chinach!

Minister Marek Sawicki, przebywający w Chinach, odwiedził targi Sial China 2014 w Szanghaju i wziął udział w uroczystości otwarcia polskiego stoiska narodowego.
 

 

\"\"

 
 
W wydarzeniu uczestniczył również francuski minister rolnictwa wyżywienia i leśnictwa Stephan Le Foll. Dla francuskiego gościa i innych zaproszonych przedstawicieli krajów z całego świata, spotkanie to było okazją do spróbowania przysmaków oferowanych przez polskie firmy obecne na targach.
 
Stoisko przygotowane przez Agencję Rynku Rolnego dla polskich przedsiębiorców w ramach Branżowego Programu Polskich Specjalności Eksportowych stanowiło bramę do dużego wystąpienia dla przeszło 40 firm i organizacji branżowych polskiego sektora spożywczego. W programie wizyty znalazły się także spotkania B2B oraz seminaria organizowane we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi działającymi w Chinach.

Czytaj także: 
Ukraina chce współpracy w sprawie wieprzowiny!
Rosja rozważa zniesienie zakazu importu przetworów wieprzowych
Sawicki chce podbić azjatycki rynek wieprzowiny
 

Ważnym celem wizyty Marka Sawickiego w Chinach było także spotkanie z przedstawicielami chińskiego urzędu odpowiedzialnego za inspekcje weterynaryjne oraz wiceministrem rolnictwa Chin. W rozmowach na temat zniesienia tymczasowego zakazu importu polskiej wieprzowiny ministrowi towarzyszyli: p.o. Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski i dyrektor Państwowego Instytutu Weterynarii PIB w Puławach Krzysztof Niemczuk.
 
Minister Sawicki przekonywał stronę chińską do ponownego uruchomienia zakupów polskiej wieprzowiny już od lipca.
 
Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews, fot: sxc.hu
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here