Pożar obory wypełnionej drobiem

11 kwietnia o godzinie 4:43 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego z drobiem w miejscowości Rokitnik w gminie Kiwity. Bezpośrednio zagrożona była stodoła, znajdująca się w bliskiej odległości od palącego się obiektu.

Pożar obory wypełnionej drobiem
Pożar obory wypełnionej drobiem

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej,  dwa zastępy z OSP Kiwity oraz  zastęp OSP Żegoty.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, zastano zaawansowany pożar obory, która składała się z dwóch części. Poszycie dachowe uległo spaleniu pozostawiając elementy konstrukcyjne dachu. Wnętrze również całkowicie objęte było ogniem. Z informacji uzyskanych od właściciela mienia, w środku znajdować się miał drób w ilości około 170 sztuk. Dodatkowo bezpośrednio zagrożona była również stodoła, która znajdowała się w odległości około 3 metrów od palącego się obiektu. Zasilanie w energię elektryczną w budynku zostało wyłączone.

Pożar obory wypełnionej drobiem
Pożar obory wypełnionej drobiem

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu ostatecznie trzech prądów wody w natarciu na miejsce pożaru oraz jeden prąd wody w obronie na szczyt zagrożonej stodoły. W celu zapewnienia ciągłości dostarczania wody, zbudowano punkt czerpania wody przy pobliskim stawie. Po ugaszeniu przeprowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji zagrażającej zawaleniem.

Akcja gaśnicza trwała około 5 godzin.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa PSP w Lidzbarku Warmińskim

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE