Pożar suszarni z ziarnem słonecznika w Trześciance na Podlasiu

08 grudnia 2022 roku o godz. 12:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni z ziarnem słonecznika w Trześciance, gm. Narew.

Pożar suszarni z ziarnem słonecznika

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w  Hajnówce oraz z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłudowie (pow. białostocki), Narwi, Trześciance oraz Łosince.

W suszarni były ziarna słonecznika. Właściciel poparzony

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży, stwierdzono że pali się suszarnia do zboża częściowo wypełniona ziarnem słonecznika. Pożarem objęty był też dach wiaty, pod którą znajdowała się suszarnia. Właściciel obiektu, który znajdował się na miejscu zdarzenia doznał oparzenia obu dłoni. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Pożar suszarni z ziarnem słonecznika

Początkowo działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się suszarnię oraz jednego prądu w obronie dwóch silosów znajdujących się w bezpośredniej odległości. Po dojeździe na miejsce kolejnych zastępów straży pożarnej podano następny prąd wody w natarciu na palącą się suszarnię oraz jeden prąd wody na dach wiaty nad suszarnią. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do wysypywania nadpalonych ziaren z suszarni w celu dogaszenia pożaru. Podczas prowadzonych działań strażacy używali kamery termowizyjnej w celu dokładnej lokalizacji zarzewi ognia.

Z przyczepy zsunęło się kilka balotów siana. Rolnik został surowo ukarany

Łącznie w działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej oraz 28 ratowników.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.
Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce.

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas prac polowych: Rębak wciągnął kobiecie rękę

05.04.2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych. Rębak wciągnął kobiecie rękę. Do zdarzenia zostali zadysponowani...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics