Prezydent Andrzej Duda spotkał się z twórcami rolniczych start-upów

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z twórcami start-upów z obszaru rolnictwa. „Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie” to wydarzenie cykliczne, które odbywa się szósty raz.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z twórcami rolniczych start-upów FOT: https://www.prezydent.pl

Inicjatorem pomysłu „Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie” był sam prezydent Andrzej Duda, który pierwsze tego typu wydarzenie zorganizował w 2016 r. Jest to spotkanie przedstawicieli środowiska startupowego z branży rolno-spożywczej, reprezentantów instytucji, szkół wyższych i centrów transferu technologii wspierających innowacje w rolnictwie, a także studentów uczelni rolniczych.

„Bardzo dziękuję za obecność i bardzo się cieszę, że możemy Państwa gościć w Pałacu Prezydenckim na tej kolejnej – szóstej edycji – +Start-up w Pałacu+, co dla mnie jest szczególnie miłe (…) Temat jest nie tylko ważny dla mnie, jeśli chodzi o rozwój nowoczesnych technologii w Polsce i promowanie nowoczesnej myśli technicznej i technologicznej, ale także jeśli chodzi o promowanie młodych ludzi i ich talentów. Druga strona to jest rolnictwo. Dzisiaj to jest niezwykle ważna gałąź naszej gospodarki – ogromna część naszego PKB pochodzi z produkcji rolnej i eksportu żywności” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał również, że podczas poprzednich edycji dochodziło do nawiązywania współpracy pomiędzy różnymi firmami, które po raz pierwszy miały okazję dowiedzieć się o swoim istnieniu właśnie w Pałacu Prezydenckim.

„Mam nadzieję, że państwa wynalazki, pomysły zyskają powodzenie, bo służą temu, żeby produkować lepiej, więcej i w sposób bardziej przyjazny dla człowieka. Jeżeli to nasze dzisiejsze spotkanie będzie w jakimś stopniu pomocne w tym obszarze, to będzie to dla nas wielka radość. Nie mam żadnych wątpliwości, że rolnictwo jest naszą wielką przyszłością” – zaznaczył prezydent.

W ramach wydarzenia odbędą się dyskusje na temat innowacji, barier i sukcesów, dzięki którym zmienia się rolnictwo oraz sektor rolno-spożywczy. Twórcy rozwiązań technicznych zaprezentują swoje pomysły oraz wezmą udział w rozmowie o znaczeniu własności intelektualnej w sektorze rolno-spożywczym.

Uroczystość organizowana jest przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Urzędem Patentowym RP.(PAP)

Źródło: https://naukawpolsce.pl, Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics