Prezydent apeluje o kupowanie polskich produktów

Kupujmy polskie produkty, one są bardzo wysokiej jakości, nasi rolnicy produkują świetną żywność. Nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, trzeba w związku z tym wspierać polskich rolników – apelował w Pińczowie Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent odwiedził polską firmę rodzinną Gomar Pińczów, a także rozmawiał producentami i sprzedawcami z branży przetwórstwa rolnego.

Lokalne produkty w sieciach handlowych

Andrzej Duda zwrócił uwagę także na apel rolników, producentów, przetwórców, żeby produkty lokalne były bardziej dostępne w sieciach handlowych. Wskazywał, że jest zwolennikiem wprowadzenia regulacji, która będzie zobowiązywała wielkie sieci handlowe do tego, aby zawsze określony procent oferowanych klientom produktów spożywczych to były produkty z rynku lokalnego i żeby na paragonie było oznaczone, które produkty są z rynku lokalnego.


Prezydent odwiedził polską firmę rodzinną Gomar Pińczów, która działa w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego od 1992 roku i jest jedną z największych firm w sektorze spożywczym w województwie świętokrzyskim. Obecnie zatrudnia około 400 pracowników, a w sezonie liczba ta znacznie wzrasta.

Źródło: Prezydent

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten + eight =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE