Prezydent obiecuje: będziemy walczyć o równe dopłaty bezpośrednie

– Będziemy walczyć o to, aby dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników osiągnęły taką wartość, jaką średnio mają w Unii Europejskiej – zapowiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego (woj. warmińsko-mazurskie).

dopłaty, dopłaty bezpośrednie, Unia Europejska, prezydent, Andrzej Duda

– Cieszę się, że w ciągu ostatnich lat tę ziemię i tutaj i na zachodzie Polski udało się zabezpieczyć przed tym, aby nie była wyprzedawana w ręce obcego kapitału. To jest niezwykle ważny proces. Dobrze, że udało się tamtą fatalną tendencję, to negatywne, to zbrodnicze  – dla Polski i dla Polaków i dla polskich rolników – działanie zatrzymać. To są tereny rolne, na które powinniśmy patrzeć w sposób szczególny. Ja zwracam na to szczególną uwagę. Dla mnie bardzo ważną sprawą jest praca polskich rolników i to, co dla Polski tworzą. To, czym Polskę zasilają na co dzień. Płody polskiej ziemi, efekt pracy polskich rolników, efekt pracy polskich gospodarstw rolnych przede wszystkim tych rodzinnych gospodarstw rolnych – powiedział prezydent.

– Proszę Państwa, jesteśmy dzisiaj potęgą rolną na skalę światową. Ogromna część naszego eksportu – cały czas wzrastającego – to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas wspaniale nam rośnie na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwana także właśnie dzięki produkcji rolnej. Produkcji rolnej, która jest coraz bardziej nowoczesna, ale która, co bardzo mocno chcę podkreślić, zachowuje wiele bardzo tradycyjnych walorów. Dzięki czemu nasza żywność nie tylko jest bardzo dobra, ale przede wszystkim jest znakomicie konkurencyjna na całym świecie – zaznaczył prezydent.

– Chciałem wszystkim Państwu, rolnikom pracującym na tej ziemi, za ten właśnie wkład pracy w rozwój polskiego rolnictwa i w rozwój naszej gospodarki, z całego serca podziękować. Chcę powiedzieć tak: to jest ważne nie tylko dla mnie. Ten Państwa trud jest ważny także dla obecnego polskiego rządu. To właśnie dlatego, razem z polskim rządem, razem z panem premierem, razem z większością parlamentarną, ustaliliśmy, że będziemy się ubiegali w Komisji Europejskiej o stanowisko komisarza do spraw rolnictwa. Dlatego, że chcemy, żeby w sposób szczególny ten właśnie sektor naszej gospodarki był z tego unijnego punktu widzenia zadbany. Ogromnie się cieszę że został na to stanowisko wybrany mój kolega, ale przede wszystkim niezwykle uczciwy człowiek oddany sprawom  polskiej wsi i polskiego rolnictwa – Janusz Wojciechowski – powiedział prezydent.

Redakcja AgroNews, fot. KPRP

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

siedem + dziewięć =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE