Procam wspiera szkoły ogrodnicze

  Doradcy PROCAM z Sekcji Ogrodniczej podjęli współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. W ramach partnerstwa PROCAM uczestniczył w II Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ogrodniczej CKZiU.

  11 kwietnia 2018 roku do konkursu przystąpiło pięć drużyn z różnych szkół. Do ich zadań należało m.in.  wykonanie prac z zakresu sadownictwa, warzywnictwa i roślin ozdobnych. Uczestnicy musieli wykazać się także wiedzą teoretyczną z zakresu przedmiotów zawodowych. Zmagania zawodników oceniała komisja konkursowa, która pierwsze miejsce przyznała uczniom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu Mokoszynie.

   

  Celem Turnieju było promowanie wiedzy z zakresu nowych technologii i środków produkcji w ogrodnictwie, nawiązywanie kontaktów między szkołami, a także integracja uczniów kształcących się w zawodzie technik ogrodnik.

  – Dla szkół, biorących udział w Turnieju, była to okazja do sprawdzenia, jakie efekty przynosi wdrażanie nowoczesnych metod kształcenia w zawodzie technik ogrodnik. I choć zwyciężyła tylko jedna drużyna, to wszyscy uczestnicy wygrali pewność właściwego wyboru ścieżki życiowej związanej z ogrodnictwem – mówią organizatorzy turnieju.

  Redakcja AgroNews, fot. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here