Przewoził ponad dwutonowy ciągnik z setką na liczniku

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali wczoraj prawo jazdy 32 – letniemu mieszkańcowi Olkusza. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierujący autolawetą marki Mercedes w Nowym Korczynie poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h. Ponadto przewoził ponad dwutonowy ciągnik rolniczy pomimo tego, że ładowność auta wynosił niecałą tonę. Kierujący mercedesem stracili prawo jazdy na 3 miesiące, a za usterki w układzie elektrycznym pojazdu jego dowód rejestracyjny został zatrzymany.

Wczoraj droga krajowa nr 79 patrolowana była przez policjantów ruch drogowego. W miejscowości Nowy Korczyn mundurowi przy pomocy videorejestratora zmierzyli prędkość 32 – latka, kierującego autolawetą marki Mercedes. W obszarze zabudowanym pojazd poruszał się z szybkością 107 km/h.

Krwawe zbiory kukurydzy

Zatrzymali prawo jazdy, nałożyli mandat i punkty karne

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 57 km/h, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli 500 zł. mandat karny i 10 punktów przypisanych do tego wykroczenia. Na tym kontrola się jednak nie skończyła. W dowodzie rejestracyjnym pojazdu był zapis, że ładowność nie może przekraczać 890 kg. Na autolawecie przewożony był ciągnik rolniczy o masie 2100 kg. W pojeździe stróże prawa stwierdzili usterki instalacji elektrycznej, między innymi uszkodzoną stacyjkę. Auto zamiast kluczykiem uruchamiane było za pomocą metalowego elementu np. noża. Za te nieprawidłowości kierujący ukarany został kolejnym 300 zł. mandatem karnym. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze 32 – latek tym pojazdem wyjechał z Miechowa w województwie małopolskim i chciał dojechać do miejscowości Szczucin, także w województwie małopolskim.

Kierujący przeszarżował z prędkością przeładowanym autem nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Źródło i fot.: Policja Świętokrzyska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here